Ostrów : Strażak na medal! I z rekordem Europy!

Autor: Adam Spychała/straż pożarna Ostrów

Kolejny sukces ostrowskiego strażaka! Jest najlepszy w Europie

2022-07-02 11:10

Strażak z Ostrowa najlepszy w Europie. Zresztą nie po raz pierwszy. Młodszy kapitan Adam Spychała zdobył m.in. złoty medal w kategorii M30 podczas Mistrzostw Europy FireFit Championship 2022, które odbyły się w Hanowerze. Tor przeszkód pokonał z czasem 1:17.79 tym samym był najlepszy wśród ponad 200 uczestników mistrzostw. Ostrowianin był jednym z siedmiu przedstawicieli polskiej drużyny, która świetnie spisała się podczas mistrzostw.

Mistrzostwa towarzyszyły targom strażackim INTERSCHUTZ. Wzięli w nich udział strażacy m.in. z Ukrainy, Litwy, Francji, Austrii, Czech, Niemiec i Polski.

Reprezentanci Polski kilkukrotnie stawali na podium i pokazali się z jak najlepszej strony.

Powody do zadowolenia ma 29 - letni strażak z Ostrowa - Adam Spychała, który dołożył do swoich licznych już sukcesów i medali - kolejne trofea.

To :

Mistrz Europy Kategoria M30 – 1:17.79 (nowy rekord życiowy),

Vicemistrz Europy Kategoria Open – 1:17.79,

Mistrz Europy Kategoria Tandem – 1:21.45 (rekord Europy),

Mistrz Europy kategoria sztafeta – 1:03.26 (rekord Europy).

To zresztą nie pierwsze jego tytuły i medale.

Jesienią ubiegłego roku podczas podobnych zawodów w Chorwacji Adam Spychała zdobył złoto w kategorii open.

Ostrowskiemu strażakowi, który służy w jednostce przy Batorego od siedmiu lat, GRATULUJEMY! i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!