Kolejny sukces kajakarki Marty Walczykiewicz

Autor: Daria Walczykiewicz przez Kalisz.pl

2020-07-27 15:20

Marta Walczykiewicz najlepsza na Malcie! Kolejny zwycięski start na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Tokio kaliszanki Marty Walczykiewicz. Kajakarka wygrała w pokazowych zawodach w ramach Młodzieżowych Mistrzostw Polski na poznańskiej Malcie.

Start w wyścigu k-1 na 200 m odbywał się poza konkurencją i był nie lada atrakcją dla kibiców. W zawodach udział wzięły kajakarki, które na koncie mają łącznie 6 medali olimpijskich i 33 krążki z mistrzostw świata. Najszybsza okazała się Marta Walczykiewicz z KTW Kalisz, która pokonała trasę w ciągu 40.747. Zaraz za nią znalazła się Anna Puławska z AZS AWF Gorzów Wielkopolski. Na trzeciej pozycji uplasowała się Karolina Naja z Posnanii Poznań.

Kajakarki wzięły również udział w wyścigu na 500 metrów. W tej konkurencji najszybsza okazała się Anna Puławska. Marta Walczykiewicz zajęła czwartą pozycję.