Kalisz. Spotykają się w kręgu kobiet, by wzajemnie się słuchać i wspierać

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

kobiety wsparcie rozmowa

Kalisz. Spotykają się w kręgu kobiet, by wzajemnie się słuchać i wspierać

2023-03-08 16:33

Spotykają się od blisko roku, rozmawiają, wymieniają doświadczeniami. Mowa o kręgu kobiet, który działa w Kaliszu. Spotkania odbywają się raz w miesiącu.

Spotkania odbywają się w pierwsze poniedziałki miesiąca w Domu Sąsiedzkim w Kaliszu.​ Już za moment minie rok od powstania kręgu kobiet. Widać, że kaliszanki potrzebują takich spotkań i rozmów. Mówi Elżbieta Grabarek, terapeutka-edukatorka, która prowadzi zajęcia.

Czasami są łzy, czasami jest śmiech. W zależności od tego jakie wątki poruszamy. Mamy temat przewodni od którego zaczynamy rozmowy, a później powstają wątki poboczne. Widać, że kobiety potrzebują, żeby się spotykać, rozwijać, wzbogacać się, dzielić się i wspierać.

Tematy omawiane na spotkaniach to przede wszystkim te, które związane są z kobiecością.

Dotyczą wypełniania ról kobiecych zaczynając od matki, żony poprzez całe spektrum innych ról, które pełnimy w społeczeństwie. Podejmujemy rozmowy dotyczące partnerstwa. Rozmawiamy także o roli kobiety dojrzałej w społeczeństwie, czyli jak jesteśmy postrzegane - dodaje Elżbieta Grabarek

Spotkania są bezpłatne. Kolejna okazja do tego, by porozmawiać i wymienić się własnymi doświadczeniami będzie 3 kwietnia.

QUIZ. Dzień Kobiet. Test nie tylko dla pań. Co wiesz o kobietach i ich święcie?

Pytanie 1 z 12
Sufrażystki walczyły o...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE