batman

i

Autor: BŹ

Kalisz. Ratowali kundelka. Nietypowa poranna akcja strażaków

2022-10-26 13:19

Uratowali psa, który wpadł do kilkumetrowego betonowego zbiornika po kapuście. Strażacy z Kalisza środę rozpoczęli nietypowym wezwaniem do uwięzionego kundelka. Psiak najadł się strachu, ale większych obrażeń nie odniósł. Na szczęście.

To nie był "standardowy" początek dnia.

Przed godziną 8 rano strażacy w Kaliszu odebrali wezwanie do psa, który wpadł do betonowego zbiornika po kapuście.

Na miejsce wysłano dwie jednostki. Faktycznie, potwierdziło się, że w zbiorniku znajduje się piesek. Nie miał szans by sam się wydostać, bo spadł na głębokość około 4 metrów. Jeden ze strażaków, przy pomocy drabiny, zszedł do zbiornika i uratował kundla. Piesek raczej nie odniósł obrażeń. Długo też ze strażakami nie przebywał, po udanej akcji ratunkowej...uciekł -mówi Esce Szymon Zieliński, rzecznik prasowy kaliskich strażaków.

Jak pies wpadł do zbiornika nie wiadomo. Ale skoro szybko "dał nogę" to może oznaczać, że nic złego mu się nie stało.

To nie pierwsza taka akcja ratunkowa. Strażacy wzywani są też na przykład do kotów, które weszły wysoko na drzewo i nie potrafią zejść. Takich przypadków jest co najmniej kilka w skali roku.

QUIZ. Straszny test na Halloween. Pytamy o klasykę horroru. Nie bój się, że zrobisz błąd!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś prostego. Jak miała na imię budząca grozę laleczka?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE