Kalisz. Pszczelarze przygotowują się do sezonu

i

Autor: pixabay zdjęcie ilustracyjne

PSZCZOŁY

Kalisz. Pszczelarze przygotowują się do sezonu

2023-04-01 16:35

Początek wiosny oznacza dla pszczelarzy z Kalisza i okolic jedno. Więcej pracy. Bo zaczynają się pierwsze wyloty z uli. Pszczoły poszukują pyłku i wody, a ich opiekunowie sprawdzają stan uli po zimie i czy pszczołom nie brakuje pokarmu.

Pierwsze obloty pszczół są tzw. oczyszczające. Pszczoły nie tylko oczyszczają swoje jelita, ale też na nowo zaczynają orientować się w otoczeniu. Wiosna to czas, kiedy i pszczoły i ich opiekunowie mają dużo pracy.

Musimy skontrolować, jaki jest stan pożywienia, ewentualnie dokarmić te pszczoły. Musimy ustawić poidło w pobliżu pasieki, bo pszczoły potrzebują bardzo dużo wody. Dokarmiając pszczoły ta woda pomaga im przetrawić ten pokarm. Oczywiście też leczymy pszczoły. Tak jak każdy inny organizm żywy, pszczoły są podatne na różne infekcje. Staramy się im zapobiegać. Czasami trzeba je też wyleczyć - mówi  pszczelarka Aleksandra Nowacka, z Pasieki Nowaccy

W sezonie zimowym jedna pszczela rodzina liczy około 20 tysięcy owadów. Latem pszczół jest znacznie więcej, bo wtedy ich liczba osiąga od 100 do  nawet 150 tysięcy.

Kto miód łyka, jak koń bryka - czy znasz właścwości różnych gatunków miodu?

Pytanie 1 z 8
Miód akacjowy działa:
Miód
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE