Kalisz: Prowadził auto mając ponad 4 promile alkoholu! Świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę

i

Autor: mraj

POLICJA

Kalisz: Prowadził auto mając ponad 4 promile alkoholu! Świadkowie uniemożliwili mu dalszą jazdę

2023-03-30 20:10

Postawą godną naśladowania wykazali się świadkowie, którzy zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Blizanów. Jak się okazało 48-letni kierowca miał ponad 4 promile alkoholu w organizmie.

Nietrzeźwi kierowcy są ogromnym zagrożeniem na naszych drogach. Na szczęście świadomość społeczna w tym zakresie jest coraz większa i coraz więcej osób reaguje, nie pozwalając na to by pijani kierowcy byli bezkarni. Ostatnia taka sytuacja miała miejsce na terenie gminy Blizanów. Dwóch mężczyzn zauważyło, że z osobowego opla wysiada pasażer, który miał ewidentnie problemy z utrzymaniem równowagi. Stan kierowca opla wzbudził podejrzenia świadków, którzy postanowili zareagować. 

Kiedy mężczyzna próbował odjechać, zatrzymali jego auto. Już podczas rozmowy z kierowcą nabrali podejrzeń co do jego stanu trzeźwości, dlatego zabrali mu kluczyki, a o całej sytuacji powiadomili Policję. Skierowani na miejsce policjanci z Komisariatu Policji w Stawiszynie sprawdzili stan trzeźwości kierującego oplem 48-latka. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że mężczyzna był nietrzeźwy. Miał ponad cztery promile alkoholu w organizmie - mówi podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik kaliskich policjantów

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy mieszkańcowi powiatu kaliskiego. O jego dalszym losie zadecyduje sąd. Obu Panom za postawę godną naśladowania należą się podziękowania. Dzięki ich reakcji pijany kierowca nie doprowadził do tragedii na drodze.

Jak dobrze pamiętasz lata 80.? QUIZ dla nostalgii

Pytanie 1 z 10
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?
Jak nazywa się kot ze zdjęcia, bohater popularnej w latach 80. dobranocki?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE