Kalisz: blisko 40 samochodów z wybitymi szybami. Policjanci szukają sprawcy lub sprawców

i

Autor: Tomasz Jeżyk/fb

Kalisz: blisko 40 samochodów z wybitymi szybami. Policjanci szukają sprawcy lub sprawców

2022-10-31 13:25

Kaliscy policjanci nadal szukają sprawcy lub sprawców uszkodzenia blisko 40 samochodów. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę (z 29 na 30 października) w różnych rejonach miasta.

Auta zostały zniszczone w rejonie ulic Podgórze, Lipowej, Wojska Polskiego i Mickiewicza. Pierwsze zgłoszenie kaliscy funkcjonariusze otrzymali w niedzielę przed godziną 8 rano. Po tej informacji zaczęły napływać kolejne dotyczące wybitych szyb w pojazdach zaparkowanych w różnych rejonach miasta.

Funkcjonariusze przez kilka godzin pracowali na miejscu zdarzenia. Ustalali właścicieli uszkodzonych pojazdów, od których przyjmowane były zawiadomienia, zabezpieczali również materiał dowodowy, przesłuchiwali świadków i wykonywali oględziny każdego z uszkodzonych pojazdów. Na razie nikt nie został w tej sprawie zatrzymany. Łącznie uszkodzonych zostało 37 pojazdów.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu

Za uszkodzenie mienia grozi kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. To już kolejna tego typu sytuacja w Kaliszu. Na początku października 41-latek uszkodził prawie 50 zaparkowanych pojazdów. W chwili zatrzymania był pijany.

QUIZ. Policyjny slang. Sprawdź, czy znasz te słowa! Odnajdziesz się wśród policjantów?

Pytanie 1 z 10
Klient szybko obrobiony i już na dołku - co to znaczy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE