Kaliscy radni Polska 2050 złożyli swoje propozycje zadań do budżetu Miasta na 2023 rok. Na liście projektów znalazł się m.in. cmentarz dla zwierząt czy budowa kładki pieszo-rowerowej

2022-08-11 14:44
Kaliscy radni Polska 2050 złożyli swoje propozycje zadań do budżetu Miasta na 2023 rok. Na liście projektów znalazł się m.in. cmentarz dla zwierząt czy budowa kładki pieszo-rowerowej
Autor: maraj Kaliscy radni Polska 2050

Do 15 sierpnia br., wszyscy radni mogą składać do prezydenta swoje propozycje zadań, które miałyby zostać zrealizowane w 2023 roku. Na liście radnych ugrupowania Polska 2050 znalazł się między innymi cmentarz dla zwierząt, czy budowa kładki rowerowej pod mostem kolejowym.

W tym roku lista zadań przygotowana przez radnych Polska 2050 jest dłuższa. Bo do tych niezrealizowanych doszły te, o które prosili mieszkańcy.

Wnioskujemy o budowę cmentarza dla zwierząt. Proponowana lokalizacja to tył schroniska dla bezdomnych zwierząt. Będziemy też wnioskować o to, by w budżecie znalazły się pieniądze na budowę kładki pieszo-rowerowej pod mostem kolejowym.

Mówi Barbara Oliwiecka, radna  Polska 2050.

Oprócz tego radni wnioskują, by w budżecie zabezpieczono środki na zakup paneli fotowoltaicznych.

Takie panele są montowane na szkołach, przedszkolach czy budynkach użyteczności publicznej po to, żeby w obliczu drożyzny i wysokich kosztów utrzymania budynków szukać tych alternatywnych źródeł energii.

dodaje radna.

Radni Polska 2050  po raz kolejny wnioskują o zabezpieczenie środków finansowych na podwyżki wynagrodzeń dla rodzin zastępczych.

Ten temat jest dla nas bardzo ważny. Jako klub radnych składaliśmy w tej sprawie projekt uchwały. Rozmowy się toczą. Mam nadzieję, że pieniądze na ten cel się znajdą. Te rodziny zasługują na właściwe wynagrodzenie i docenienie.

Wyjaśnia B.Oliwiecka.

QUIZ. Skróty światowych organizacji. Potrafisz je rozszyfrować?

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Co oznacza skrót ONZ?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE