Kaliscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą

2021-07-19 15:30
Kaliscy policjanci czuwają nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad wodą
Autor: Komenda Miejska Policji w Kaliszu

Sezonowa Komórka Specjalistyczna, czyli kaliska policja wodna rozpoczęła kolejny sezon. Funkcjonariusze dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających w Szałem, Murowańcu oraz na rzece Prośnie.

Wakacje w pełni. Wysokie temperatury sprawiają, że wiele osób szuka ochłody nad wodą. By wypoczynek był udany i przede wszystkim bezpieczny należy przestrzegać najważniejszych zasad. A nad bezpieczeństwem osób wypoczywających nad akwenami m.in. w miejscowości Szałe i Murowańcu, a także na rzece Prośnie czuwają funkcjonariusze z kaliskiej policji wodnej.

Jednym z głównych zadań kaliskich policjantów pełniących służbę na wodach jest dbanie o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad największymi zbiornikami wodnymi m.in. w miejscowości Szałe i Murowaniec, a także na rzece Prośnie. Do służby w patrolach wodnych kierowani są funkcjonariusze odpowiednio przeszkoleni w zakresie ochrony życia i zdrowia, posiadający specjalistyczne uprawnienia ratowników wodnych oraz kurs sternika motorowodnego. Dzięki temu, są w stanie nie tylko podjąć szybko akcję ratowniczą na wodzie, ale także udzielić (np. tonącemu) niezbędnej pomocy przed przybyciem lekarza.

Mówi Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa kaliskiej policji.

Policyjni wodniacy skupiają swoją uwagę nie tylko na osobach kąpiących się i uprawiających sporty wodne, ale również dbają o bezpieczeństwo osób wypoczywających na pobliskich terenach.

Na co dzień wspierają ich również ratownicy WOPR oraz funkcjonariusze Straży Rybackiej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE