sZpital ostrow

i

Autor: powiat ostrowski

Gotowi na przyjęcie rannych z Ukrainy

2022-04-15 11:40

Szpital w Ostrowie gotowy na przyjęcie rannych z Ukrainy. To jedna z kilku placówek w Wielkopolsce, wskazanych przez wojewodę do tego zadania. Wybór zależy od oddziałów, jakimi szpital dysponuje, a w Ostrowie jest oddział ratunkowy, chirurgia, ortopedia i leczenie oparzeń u dzieci.

Póki co pomoc dla mieszkańców Ukrainy skupia się w naszym wypadku na chorych uchodźcach, w szczególności dzieciach. Mamy ich dość dużo, monitorujemy liczbę tych osób dwa razy w tygodniu. Bywa tak, że hospitalizowanych jest ponad 150 osób jednego dnia w całej Wielkopolsce, a to jest już spora liczba- mówi dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz. 

Przejęcie rannych z Ukrainy to program pomocy przygotowany wspólnie przez kilka ministerstw. Ranni mieliby zostać przewiezieni do Polski pociągami sanitarnymi.

szpital ostrow

i

Autor: powiat ostrowski
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE