„Fortepian moja miłość” premiera książki Elwiry Fibiger

2021-10-21 10:14
„Fortepian moja miłość” premiera książki Elwiry Fibiger
Autor: Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu

„Fortepian moja miłość” autorstwa Elwiry Fibiger. Na premierę książki i spotkanie z autorką zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu. Wydarzenie odbędzie się w piątek, 22 października o godzinie 18.00 w Akceleratorze Kultury.

„Fortepian moja miłość” to książka, która z jednej strony opowiada o rodzinie, a z drugiej ukazuje sukces artystyczno-przemysłowy twórców legendarnej Fabryki Fortepianów i Pianin.

Najnowsza książka Elwiry Fibiger ma oczywiście charakter wspomnieniowy. Autorka występuje w niej jako strażniczka rodzinnej tradycji, kronikarz zdarzeń i emocji. Oczywiście jest w tej opowieści mnóstwo informacji dotyczących historii Fabryki  Fortepianów i Pianin ale przede wszystkim jest próba uchwycenia fenomenu familii, która znakomicie połączyła przemysł ze sztuką. Nie brakuje refleksji o wyjątkowości instrumentu, którym jest fortepian. O którym Gustaw Arnold Fibiger III ojciec pani Elwiry mówił, że jest jak człowiek, wymaga troski i miłości.

Mówi Robert Kuciński, dyrektor MBP im. Adama Asnyka w Kaliszu.

Spotkanie odbędzie się 22 października, o godzinie 18.00 w Akceleratorze Kultury.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE