Energa MKS Kalisz podejmie Torus Wybrzeże Gdańsk

2020-02-21 14:56
Energa MKS Kalisz zagra z Wybrzeżem Gdańsk
Autor: Energa MKS Kalisz

Energa MKS Kalisz zagra u siebie w sobotę z Torus Wybrzeżem Gdańsk w meczu 22. kolejki spotkań PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych. Szczypiorniści z Kalisza wciąż znajdują się w czołowej „ósemce” rozgrywek, na miejscu premiowanym awansem do fazy Play-Off. Rywale jednak nie śpią i MKSowi potrzebne jest zwycięstwo by bezpiecznie utrzymać swoją lokatę.

Drużyna gdańskiego Wybrzeża to obecnie 12 ekipa Superligi. W pierwszym w tym sezonie starciu obu drużyn – w Gdańsku – wygrał MKS, który pokonał rywali na wyjeździe 27 do 20. Również w rozgrywkach o Puchar Polski lepsi okazali się podopieczni trenera Patrika Liljestranda. W kaliskiej Hali Arena 24. stycznia wygrali 25 do 23. Mecz w najbliższą sobotę będzie zatem kolejną konfrontacją w tym sezonie obu drużyn. W roli faworyta wystąpią gospodarze, czyli Energa MKS Kalisz.

Do końca sezonu zasadniczego rozgrywek MKS-owi zostało 5 pojedynków. Początek jutrzejszego (22.02) spotkania o 20:30. Medialnie kaliskich szczypiornistów wspiera Radio ESKA.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE