Dwóch kaliszan ukradło SUKNIE ŚLUBNE! Grozi im do 10 lat więzienia

2020-09-24 13:23
policja
Autor: Policja Kalisz

Nie znamy powodów takiej kradzieży, ale sprawcy już usłyszeli zarzuty. Dwóch mieszkańców Kalisza w wieku 19 i 23 lat okradło SALON SUKIEN ŚLUBNYCH. Ich łupem padło kilkadziesiąt sukienek ślubnych i wieczorowych, sprzęt elektroniczny oraz gotówka. Wszystko warte 60 tysięcy złotych.

Długo sukienkami się jednak nie nacieszyli bo na ich trop wpadł policyjny pies. A potem w ręce policji wpadli sami złodzieje.

Na miejscu zdarzenia oprócz policjantów pionu kryminalnego, pracował również przewodnik psa służbowego. Podjęty przez psa trop wskazał, w którym kierunku uciekli sprawcy włamania. Na jednej z pobliskich ulic, funkcjonariusze odnaleźli jedną ze skradzionych sukien. Dalsze czynności podjęte przez policjantów pionu kryminalnego m.in. przesłuchania świadków oraz sprawdzenie nagrań monitoringu, doprowadziły do wytypowania sprawców kradzieży z włamaniem. Jeszcze tego samego dnia zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 19 i 23-lat. W mieszkaniu, w którym przebywali, policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt skradzionych sukien ślubnych i wieczorowych.

Mówi rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu Anna Jaworska Wojnicz.

Część skradzionych sukienek już odzyskano.

Złodzieje mogą trafić za kratki nawet na 10 lat. Tam sukienki raczej im się nie przydadzą :)

Nowa wystawa w Muzeum Warszawskiej Pragi

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.