Bezpłatna aplikacja SOS Dobry Sygnał dostępna dla kaliszan

2021-10-17 10:30
Bezpłatna aplikacja SOS Dobry Sygnał dostępna dla kaliszan
Autor: Urząd Miasta Kalisza/kalisz.pl

SOS Dobry Sygnał – Dobre Wsparcie to aplikacja, która została uruchomiona z myślą o mieszkańcach Kalisza. Zwłaszcza o osobach starszych, samotnych i niesamodzielnych. Powstała dzięki współpracy Miasta Kalisza i Fundacji Nauka dla Środowiska w ramach projektu pn. „Region Dobrego Wsparcia”. By aplikacja działała, wystarczy ją zainstalować na swoim smartfonie.

Korzystanie z aplikacji jest bezpłatne. Przycisk SOS w ramach Programu Dobrego Wsparcia to łatwo dostępny przycisk w naszym telefonie w postaci widocznego widgetu. Dzięki temu w razie potrzeby pomocy szybko można zaalarmować wskazane przez siebie osoby.

Wprowadzamy maksymalnie 6 numerów telefonów do osób, które chcielibyśmy wezwać, gdybyśmy potrzebowali pomocy. Aplikacja w momencie naciśnięcia przycisku w telefonie wysyła od razu wiadomość do tych wskazanych osób razem z informacją o naszej lokalizacji. Dodatkowo do pierwszego numeru wykonywane jest z automatu połączenie telefoniczne.

Mówi Katarzyna Ciupek, rzecznik Urzędu Miasta Kalisza.

Projekt „Region Dobrego Wsparcia” współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz budżetu Państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE