Bezpieczeństwo podczas wakacji. Kaliscy policjanci apelują o rozwagę!

2020-07-11 18:54 MR
 Bezpieczeństwo podczas wakacji. Kaliscy policjanci apelują o rozwagę!
Autor: pixabay

Wakacje prawie w pełni. W tym roku ze względu na epidemię koronawirusa zdecydowanie różnią się od poprzednich. Jednak zasady bezpieczeństwa pozostają takie same. Warto szczególnie zwrócić uwagę na najmłodszych.

Dzieci wiadomo, mają przeróżne pomysły, które nie zawsze są bezpieczne. Trzeba uczyć dzieci poprawnych zachowań. Apelują kaliscy policjanci. 

Takich jak, chociażby niebawienie się ostrymi przedmiotami. Należy uświadomić nasze najmłodsze pociechy, że zabawy z prądem są również niebezpieczne. Również należy im uświadomić to, żeby nie podchodzić do okien, nie wychylać się przez balkony, ponieważ jak słychać i widać na podstawie środków masowego przekazu, niestety co jakiś czas do takich wypadków dochodzi.

Mówi Witold Woźniak z zespołu prasowego kaliskiej Komendy Policji.

Ważne jest również to by zwrócić uwagę na młodzież i na to, co publikuje w sieci. I z kim się kontaktuje.

Należy ograniczyć kontakty z osobami obcymi, jeżeli chodzi o różnego rodzaju komunikatory, portale społecznościowe. By na tych portalach było właśnie jak najmniej informacji wrażliwych, prywatnych. Należy też powiedzieć o tym, by takich rzeczy jak to gdzie mieszkamy, czym się zajmujemy, czym się zajmują rodzice bądź też ewentualnie  jaki mają stan majątkowy nie umieszczać na portalach społecznościowych.

Dodaje Witold Woźniak.

To głównie od nas samych zależy, jak i czy bezpiecznie spędzimy letni wypoczynek.​