Zagraniczne przygotowania jeleniogórskich kajakarzy!

2021-06-28 9:03 Jakub Thauer
Zofia Tuła Plattling
Autor: Czaplickifun.pl

Zawodnicy Karkonoskiego Klubu Kajakowego z Jeleniej Góry przygotowują się do startów na arenie międzynarodowej. Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki wrócili właśnie z drugiego w tym roku zgrupowania w niemieckim Plattlingu. Tym razem zamiast opadów śniegu, które zdarzały się jeszcze podczas treningów w kwietniu nasi zawodnicy zastali na miejscu bardzo dobry poziom wody i letnie temperatury. Połączenie tych dwóch czynników dało idealne warunki do prowadzenia przygotowań.

Ekipa KKK Jelenia Góra w składzie Zofia Tuła, Jolanta Chara, Marcin Chara i Tomasz Czaplicki podczas treningów na bawarskiej fali Isarwelle szykowali formę pod kątem startu w Mistrzostwach Europy. Impreza docelowa sezonu 2021 odbędzie się na torze olimpijskim w Paryżu między 7 a 10 października, ale zanim nasi kajakarze wybiorą się tam by walczyć o medale i tytuły czekają ich sprawdziany podczas startów kontrolnych.

„Pierwszym startem kontrolnym będzie dla nas otwarty Puchar Francji w Millau, który odbędzie się między 26-27 czerwca. Później startujemy w Makinito Contest, też we Francji. Spodziewamy się mocnej konkurencji już od pierwszych zawodów. Pandemia spowodowała, że wszyscy chcą w końcu wrócić do normalnego rytmu. Ciśnienie jest duże, ale my podchodzimy do tego na spokojnie. To jeszcze jest etap przygotowań i starty kontrolne pozwolą nam na wprowadzenie ewentualnych korekt w drodze do Mistrzostw Europy. Póki co koncentrujemy się na treningu poszczególnych ewolucji i mamy mega frajdę! W Plattlingu poziom wody był na tyle dobry, że mogliśmy ćwiczyć do woli wyciąganie salt- loopów, jak najwyżej w górę" - mówi Tomasz Czaplicki

Po niemieckiej części przygotowań nasi zawodnicy wyruszają do Francji by tam trenować i przygotowywać się w warunkach zbliżonych do tych, jakie będą ich czekać podczas Mistrzostw Europy.

„Super będzie znowu móc ćwiczyć w Millau i na Makinito. Przez Pandemię nie było nas tam już prawie rok i już nie mogę się doczekać. W naszym sporcie bardzo ważnym jest by często trenować w różnych miejscach. Poza tym bardzo się cieszymy, że zawody, które odwołano w zeszłym sezonie wracają w tym roku.” - mówi Zofia Tuła

Trzymamy kciuki za dobre treningi i czekamy na wieści z pierwszych zawodów. Podobnie, jak w poprzednim sezonie Zofię Tułę i Tomasza Czaplickiego w drodze do Mistrzostw Europy wspiera Miasto Jelenia Góra, które jest Partnerem zdobywców Pucharu Świata we Freestyle’u Kajakowym.