Ruszyły policyjne patrole rowerowe!

2021-06-16 13:37
patrole rowerowe
Autor: KMP Jelenia Góra

Wczoraj na ulicach Jeleniej Góry pojawiły się policyjne patrole rowerowe. Policjanci najczęściej pełnić będą służbę w weekendy oraz w okresie zwiększonego ruchu turystycznego. Policjanci na rowerach w Jeleniej Górze pojawili się kilka lat temu. Ich odbiór społeczny jest bardzo pozytywny.

Policjanci w patrolach rowerowych w szczególności odwiedzają miejsca trudno dostępne dla patroli zmotoryzowanych, tj. między innymi parki między blokami na jeleniogórskim Zabobrzu, place zabaw , zielone skwerki, a także park Żiżki, park na Wzgórzu Krzywoustego, przy ul. Morcinka, Plac Ratuszowy i Plac Piastowski w Cieplicach, parkingi przy marketach, ul. 1-go Maja, a także ścieżki rowerowe.

Podstawowe zadania policjantów w patrolach rowerowych to zapobieganie wszelkiego rodzaju naruszeniom ładu i porządku publicznego, zapobieganie wykroczeniom i przestępstwom, ujawnianie przestępstw i wykroczeń, zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku bądź w pościgu. W trakcie pierwszej służby policjanci zwracali szczególną uwagę na wykroczenia społecznie uciążliwe.

Policjanci rozmawiali również z osobami odpoczywającymi w parkach czy też na ścieżkach rowerowych na temat poczucia bezpieczeństwa.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE