Policjanci przechwycili ponad 1,2 kg marihuany i blisko 600 porcji metamfetaminy.

2021-05-31 9:57 Jakub Thauer
Policja
Autor: Justyna Świderska Policjanci grupy SPEED zatrzymali kolejnego pirata na motocyklu

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznej ilości narkotyków. W trakcie czynności zabezpieczyli 1,2 kg marihuany oraz metamfetaminę i MDMA. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Ponadto policjanci znaleźli i zabezpieczyli w jego mieszkaniu rower utracony najprawdopodobniej w wyniku kradzieży. Teraz mężczyzna za popełnione przestępstwa odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Prewencji i Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 38- letniego mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego znacznych ilości środków odurzających.

25 maja br. około godziny 22.20 policjanci otrzymali zgłoszenie o zakłóceniu ciszy nocnej w jednym z jeleniogórskich mieszkań. Funkcjonariusze posiadali również informację, że mężczyzna, który tam mieszka najprawdopodobniej ma związek z przestępczości narkotykową. Kiedy zapukali do jego mieszkania był on wyraźnie zdziwiony widokiem policjantów, jak również jego zachowanie wskazywało, że był zdenerwowany. W związku z tym, iż w mieszkaniu wyraźnie czuć było zapach marihuany funkcjonariusze przystąpili do przeszukania. W rożnych miejscach, pomieszczeniach znaleźli narkotyki, wagę do ważenia środków narkotycznych, woreczki strunowe. Łącznie policjanci zabezpieczyli 1,2 kg marihuany.Mężczyzna posiadał również metamfetaminę i MDMA, z których można uzyskać blisko 600 porcji handlowych. Wartość czarnorynkowa zabezpieczonych narkotyków wynosi ponad 100 tysięcy złotych. Policjanci w jego mieszkaniu znaleźli i zabezpieczyli również rower, który najprawdopodobniej został utracony w wyniku kradzieży.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, sprawdzają źródło pochodzenia zabezpieczonych środków odurzających oraz sprawdzają czy zatrzymany nie zajmował się ich dystrybucją. 38-latek został objęty dozorem policyjnym oraz ma zakaz opuszczania kraju.