Policjanci jeleniogórskiej drogówki na motocyklach rozpoczęli sezon.

2021-03-01 9:17
Łódzkie: Policja w całym województwie rusza do akcji! Będzie ZERO litości dla?
Autor: Mat. prasowe policji Łódzkie: Policja w całym województwie rusza do akcji! Będzie ZERO litości dla?

Policjanci jeleniogórskiej drogówki już od kliku lat pełnią służbę w patrolach motocyklowych. 23 lutego 2021 roku funkcjonariusze rozpoczęli sezon. W trakcie służby zatrzymali mężczyznę, który kierował wbrew zakazowi sądowemu oraz pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Funkcjonariusze na motocyklach są w stanie szybciej dojechać na miejsce zdarzenia drogowego czy utrudnień w ruchu.

Policjanci jeleniogórskiej drogówki, którzy pełnią służbę w patrolach motocyklowych mają doświadczenie i umiejętności znacznie większe niż inni kierowcy jednośladów. Funkcjonariusz odbywający służbę na motocyklu musi mieć dużą podzielność uwagi, by móc szybko zareagować na sytuację zastaną na drodze.

23 lutego br. w trakcie pierwszej w tym sezonie służby w patrolu motocyklowym funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej w Ścięgnach 39-letniego kierującego pojazdem marki Opel. Zwrócili uwagę na ten pojazd z uwagi na uszkodzone tylne zawieszenie. W trakcie kontroli okazało się, że kierujący jechał na zakazie oraz pomimo braku uprawnień do kierowania pojazdami. Mężczyzna za popełnione czyny odpowie teraz przed sądem, a grozić mu może nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Policyjni motocykliści w wielu przypadkach docierają do miejsc, do których radiowóz nie możliwości. Dlatego właśnie policyjne patrole motocyklowe często można spotkać w miejscowościach wypoczynkowych –w Karpaczu czy w Szklarskiej Porębie w trakcie różnego rodzaju imprez.

Sezon motocyklowy już się rozpoczął i na wielu polskich drogach w całym kraju pojawili się fani jednośladów. Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności. Motocyklisto – „noga z gazu”

Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Motocyklisto, pamiętaj, że drogi publiczne to nie są tory wyścigowe! Pomyśl zatem o innych kierowcach. Przestrzegaj zasad ruchu drogowego: nie przekraczaj prędkości; nie wymuszaj pierwszeństwa; wykazuj się ograniczonym zaufaniem wobec innych kierowców; zadbaj o odblaskową odzież, która sprawi, że będziesz bardziej widoczny na drodze.