Mieszkania dla niepełnosprawnych

2021-03-30 8:49 Jakub Thauer
mieszkania dla niepełnosprawnych
Autor: UM Jelenia Góra

Czy w Jeleniej Górze powstaną mieszkania dla osób z niepełnosprawnościami? Z taką inicjatywą wyszli rodzice zainteresowanych osób, którzy spotkali się z władzami miasta.

Chodzi o utworzenie tzw. mieszkań wspomaganych. W skrócie: są to mieszkania, w których będą mogły zamieszkać dorosłe osoby niepełnosprawne. Ma to im pomóc w usamodzielnieniu się. Podobną inicjatywę podjęto w kilku miastach w Polsce i sprawdza się ona bardzo dobrze. Jelenia Góra byłaby kolejnym miastem z mieszkaniami wspomaganymi.

Pomysł cieszy się dużym zainteresowaniem wśród władz miasta, jak i rodziców. Na spotkaniu ustalono, że rodzice oraz inni zainteresowani utworzą fundację, która mogłaby takie mieszkania prowadzić. – Myślimy już o przeznaczeniu gruntu pod budowę tych mieszkań – powiedział Janusz Łyczko, Zastępca Prezydenta Jeleniej Góry.

W spotkaniu uczestniczyła też Lucyna Musiał, pełnomocnik prezydenta ds. osób z niepełnosprawnościami oraz równego traktowania, która także jest gorącą zwolenniczką powstania takich mieszkań. Osoby zainteresowane włączeniem się do tej inicjatywy, prosimy o kontakt z pełnomocnikiem: pelnomocnik@jeleniagora.pl, tel. 513 197 857.