Kolejkowo buduje modelarnię w Jeleniej Górze!

2022-03-24 18:54
modelarnia kolejkowo
Autor: Kolejkowo

Na Zabobrzu w Jeleniej Górze ruszyły prace budowlane hali modelarni Kolejkowa. Powstanie w niej ścieżka turystyczna pokazująca jak powstają makiety oraz warsztaty modelarskie dla dzieci i dorosłych. Teren wokół to park z jeżdżącymi mini pociągami wożącymi odwiedzających.

Kolejkowo to największe kolejowe makiety w Polsce przedstawiające rzeczywistość w 25 -krotnym pomniejszeniu. Jeżdżące pociągi, samochody, tramwaje, pływające statki i ruchome, interaktywne scenki. Cudowny świat w miniaturze okraszony szczyptą humoru. Obecnie posiada dwie lokalizacje; we Wrocławiu i w Gliwicach.

Kolejkowo planuje otworzyć wystawy makiet kolejowych w największych miastach Polski. Już przygotowywane są elementy ekspozycji do warszawskiego Kolejkowa. Główne projekty makiet będą powstawać w modelarni w Jeleniej Górze. Docelowo pracować w niej będzie 20 modelarzy, a pracownia wyposażona będzie w nowoczesne urządzenia wspomagające ich pracę.

Powierzchnia działki przeznaczonej pod budowę modelarni wynosi 10 883,00 m2, powierzchnia zabudowy budynku to 975,12 m2 w tym powierzchnia użytkowa 868,46 m2.

W parterowym budynku przewidziano strefę wejściową, salę warsztatową, salę wystawową oraz salę pokazową, część biurową, salę konferencyjną, pomieszczenia dla pracowników, a także zaplecze magazynowe, techniczne oraz gospodarcze.

W drugim etapie inwestycji Kolejkowo planuje zaaranżowanie terenu wokoło modelarni na park miniatur kolejowych, którymi można jeździć.To pierwsza w Polsce taka modelarnia. Budowa rozpoczęła się w styczniu tego roku. Dzięki intensywnie prowadzonym robotom zakończenie prac planowane jest na lipiec 2023 roku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE