Jeleniogórska policja sprawdza dzikie kąpieliska w ramach kampanii -"Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą".

2021-06-30 8:20 Jakub Thauer
dzikie kapieliska
Autor: KMP Jelenia Góra

Jeleniogórska policjantka wspólnie z funkcjonariuszem Straży Miejskiej w Jeleniej Górze w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu, a zwłaszcza dzieci i młodzieży korzystających z rekreacji wodnej w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą „ oraz akcji „Bezpieczne Wakacje” 28 czerwca br. przeprowadzili kontrolę niestrzeżonych kąpielisk w Jeleniej Górze

28 czerwca 2019 roku policjantka Zespołu Komunikacji Społecznej Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze mł.asp. Beata Sosulska-Baran i funkcjonariusz Straży Miejskiej w Jeleniej Górze Grzegorz Rybarczyk prowadzili kontrolę niestrzeżonych kąpielisk. Kontrola przeprowadzona została na terenie Jeleniej Góry przy zbiornikach, gdzie obowiązuje całkowity zakaz kąpieli.

Kontrole prowadzone są z udziałem służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo, w tym podmiotów mających wpływ na warunki letniego wypoczynku, stosownie do posiadanych kompetencji. Biorą w nich udział oprócz policji, przedstawiciele: Straży Miejskiej, Wodnego Pogotowia Ratunkowego oraz Straży Pożarnej w Jeleniej Górze .

W trakcie kontroli realizowane są założenia w części profilaktyczno-prewencyjnej dot. akcji ,,Bezpieczne wakacje” i „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, które skierowane są przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkolnej. Celem działań jest popularyzacja i podniesienie świadomości społecznej z zakresu bezpiecznego letniego wypoczynku, w tym na wodach i terenach przywodnych.