Areszt dla podpalacza.

2021-05-26 11:18 Jakub Thauer
 Policja
Autor: Policja Policja

Jeleniogórski sąd wczoraj zadecydował o trzymiesięcznym areszcie dla 29-letniego mężczyzny podejrzanego o sprawdzanie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem wielorodzinnego budynku. Mężczyzna w piwnicy podpalił śmieci oraz plastiki, w wyniku czego doszło do zadymienia budynku. W chwili zdarzenia przebywało w nim 10 osób, w tym 2 dzieci. Teraz za popełnione przestępstwo grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

24 maja br. Sąd Rejonowy w Jeleniej Górze zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące wobec 29-letniego jeleniogórzanina podejrzanego o sprowadzenie bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrożenia pożarem.

Mężczyzna został zatrzymany przez jeleniogórskich policjantów 22 maja br. zaraz po tym, jak podpalił on w jednym z budynków wielorodzinnych w Jeleniej Górze znajdujące się w piwnicy śmieci oraz plastiki. W chwili zdarzenia przebywało w nim 10 osób , w tym 2 dzieci. Mieszkańcy przed rozpoczęciem akcji gaśniczej samodzielnie wyszli z zagrożonego miejsca, nikt nie doznał obrażeń.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Teraz za popełnione przestępstwo odpowie przed sądem, a grozić mu może nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Wczoraj został doprowadzony do jeleniogórskiego sądu, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu.