Ziemniaki z Lidla wycofane. Ostrzeżenie dla klientów z warmińsko-mazurskiego!

i

Autor: Canva Ziemniaki z Lidla wycofane. Ostrzeżenie dla klientów z warmińsko-mazurskiego!

Ziemniaki z Lidla wycofane. Ostrzeżenie dla klientów z warmińsko-mazurskiego!

2023-03-15 10:17

Robiliście w ostatnim czasie zakupy w Lidlu? Jeżeli w waszym koszyku znalazły się ziemniaki, zanim je zjecie, koniecznie sprawdźcie numer ich partii. Jedna z nich została bowiem wycofana. Ziemniaki z toksyczną substancją dostępne były w sklepach sieci Lidl w ośmiu województwach - również w warmińsko-mazurskim. Szczegóły poniżej.

Ziemniaki z Lidla wycofane

Główny Inspektorat Sanitarny poinformował o wycofaniu ze sprzedaży partii ziemniaków jadalnych sałatkowych ze względu na przekroczenie najwyższego dopuszczalnego poziomu środka ochrony roślin chloroprofamu. Spożycie ich może stwarzać zagrożenie dla zdrowia konsumentów.

Chodzi o ziemniaki jadalne sałatkowe 1,5 kg, odmiana PRIMABELLE o numerze partii L 09/02. Zakład pakujący to: P. P-U-H Awex sp. z o.o. Kościuszków 11, 63-460 Nowe Skalmierzyce.

W których województwach można było je kupić?

- Dystrybutor wdrożył procedurę wycofania wskazanej partii ze sprzedaży ze sklepów na terenie województw: łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego, śląskiego, w których dana partia była dystrybuowana oraz umieścił informacje o wycofaniu w sklepach - czytamy na stronie Głównego Inspektoratu Sanitarnego.

Klienci mogą zwrócić artykuł w każdym sklepie bez konieczności okazywania paragonu.

Ziemniaki z Lidla wycofane. Ostrzeżenie dla klientów z warmińsko-mazurskiego!

i

Autor: GIS
Nie będą nas karmić ROBALAMI! Polacy w STRACHU! Oni jedzą STEKI, nam dają ROBAKI! | Komentery
Źródło: Ziemniaki z Lidla wycofane. Ostrzeżenie dla klientów z warmińsko-mazurskiego!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE