Turniej Tańca Sportowego Wikielec Gracja

Autor: facebook.com/gracja.ilawa

XII Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego Gminy Iława

2020-02-25 10:36

Przed nami kolejny Ogólnopolski Turniej Tańca Sportowego w Wikielcu pod Iławą. Pary z UKS Gracja Iława prezentują się dwa razy do roku, czym zachwycą tym razem?

Dwa razu do roku UKS Gracja organizuje turnieje taneczne, by sprawdzić postępy par zrzeszonych w klubie i dać im możliwość konkurowania o podium z innymi z całego kraju. Jeden z turniejów odbywa się w Iławie jesienią (O Puchar Jezioraka), a drugi na początku roku w Wikielcu. Czas na ten drugi, "O Puchar Wójta Gminy Iława".

Rok temu:

W turnieju wzięło udział 90 par z 26 klubów tanecznych z całej Polski.
Rywalizacja sportowa rozgrywana była w trzech blokach, a w każdym bloku rozgrywanych było kilka kategorii wiekowych oraz klas tanecznych. Organizatorem turnieju był Uczniowski Klub Sportowy Gracja Iława, który od wielu lat promuje w naszym regionie taniec towarzyski. Nasz klub reprezentowały pary:

W kategorii 8-9 lat "G"
3 miejsce - Borowik Jan - Ćwiklińska Maja

W kategorii 10-11 lat "G"
2 miejsce - Czyżak Robert - Słowik Oliwia
3 miejsce - Kłosowski Mariusz - Barczak Rozalia
3 miejsce - Tatarek Aleksander - Tatarek Antonina

W kategorii do 11 lat "G" Solistki reprezentowała Nas Lena Kopaczewska, która zajęła 1 miejsce.

W kategorii pow. 15 lat "B" Filip Słowik i Alicja Lorkowska zajęli:
w tańcach standardowych 6 miejsce, a w latino 7 miejsce.

W kategorii Senior Hobby zajęli 1 miejsce:
Anna i Grzegorz Wojtkiewicz oraz Renata i Jarosław Szymańscy.

W trakcie turnieju pokaz swoich umiejętności zaprezentowała najmłodsza grupa tańca towarzyskiego. - czytamy w relacji Gracji.

Z kolei w październiku na XVII Turnieju OTTS o Puchar Jezioraka:

Wzięło udział 100 par z 41 klubów sportowych, a wśród nich pary z UKS Gracja Iława.
Nasi tancerze zajęli następujące miejsca:

W kategorii 8-9 G

10-11 G
1 miejsce - Czyżak Robert - Kopaczewska Lena
2 miejsce - Tatarek Aleksander - Tatarek Antonina

W kategorii powyżej 15 lat klasa B - Słowik Filip i Lorkowska Alicja zajęli w standardzie 12 miejsce, a w tańcach latynoamerykańskich 7 miejsce.

W grupie Senior Hobby nasze pary:
Szymański Jarosław - Szymańska Renata oraz Wojtkiewicz Grzegorz - Wojtkiewicz Anna zajęły pierwsze miejsce.

Pokaz swoich umiejętności zaprezentowały także najmłodsze pary naszego klubu w osobach:
Kłosowski Piotr - Barczak Ula oraz Rynkowski Janek - Drożdżyńska Paula.