Wiktoria Gołębiowska i Agata Barwińska po trzecim dniu regat w Teksasie

2022-10-14 10:10

Wiktoria Gołębiowska wygrywa! Polka finiszowała pierwsza w jedynym wyścigu, jaki został rozegrany trzeciego dnia mistrzostw świata klasy ILCA 6 w Kemah w Teksasie.Zawodniczka UKŻ Wiking Toruń jest już na 8 miejscu w klasyfikacji generalnej i traci zaledwie 5 punktów do liderki Line Flem Hoest (Norwegia), brązowej medalistki mistrzostw świata z 2020 roku.

Druga z Polek, Agata Barwińska (Mos Iława / PGE Sailing Team Poland) również popłynęła dobry wyścig zajmując w nim 11 miejsce. Iławianka, która broni tytułu wicemistrzyni świata, aktualnie plasuje się na 23 miejscu w "generalce".

Prawdziwe ściganie, jak często mawiają żeglarze, zacznie się dzisiaj (14.10). Flota została bowiem podzielona na grupy złotą i srebrną. Ta pierwsza walczyć będzie o medale. Oczywiście, zarówno Wiktoria Gołębiowska, jak i Agata Barwińska są w złotej grupie. Start zaplanowany jest na godzinę 19 czasu polskiego. Miejmy nadzieję, że tym razem wiatru będzie więcej i rozegrany zostanie komplet zaplanowanych wyścigów - relacjonuje Polski Związek Żeglarski

Czy dobrze pamiętasz słodycze z lat 80. i 90.?

Pierwsze chrupki kukurydziane o smaku czekoladowym nazywały się:
Holy Molly i Lizot wracają z tanecznym hitem na jesienne wieczory i... niedzielną noc!

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl