constract lubawa sukcesy

Autor: KS Constract Lubawa archiwum KS Constract Lubawa

W KS Conctract Lubawa same sukcesy!

2022-09-12 8:37

Ostatnie dni w klubie z Lubawy co prawda bez startu seniorskiej drużyny futsalowej, ale z wielkim sukcesem młodzieżowej reprezentacji - brązowym medalem Młodzieżowych Mistrzostw Europy! Do sukcesu polskiej kadry w olbrzymim stopniu przyczynili się reprezentanci klubu z Lubawy! Passę zwycięstw kontynuuje również drużyna piłki nożnej trawiastej.

FUTSAL: POLACY BRĄZOWYMI MEDALISTAMI MŁODZIEŻOWYCH MISTRZOSTW EUROPY!

Mimo porażki na otwarcie z Portugalią, Polacy zaszli w hiszpańskim Euro zaskakująco daleko. Już w drugim meczu podopieczni trenera Łukasza Żebrowskiego pokonali Włochów. W spotkaniu decydującym o awansie z grupy biało-czerwoni okazali się lepszy od Francji. Po wejściu do strefy medalowej Polakom przyszło się mierzyć z największą futsalową potęgą - Hiszpanią.

Nasz zespół okazał się słabszy, ale murowany faworyt do pokonania naszej reprezentacji potrzebował dogrywki! W finale Hiszpanie wygrali - również po dogrywce - z Portugalią.

Warto podkreślić, że wielką rolę w sukcesie Polaków odegrali dwaj zawodnicy KS Constract Lubawa. Szymon Licznerski i Kacper Sendlewski byli wiodącymi postaciami naszej młodej reprezentacji!

PIŁKA NOŻNA: START NIDZICA 0:2 CONSTRACT LUBAWA

Za nami 6 kolejek Ligi Okręgowej. Constract odniósł w nich 6 zwycięstw! W ostatniej kolejce podopieczni Dawida Mederskiego pokonali na wyjeździe drużynę Startu Nidzica 2:0. Obie bramki padły w drugiej połowie. Najpierw wynik otworzyło trafienie samobójcze, a pod koniec meczu do siatki rywali trafił Piotr Rykaczewski. Konstruktorzy są oczywiście liderem ligowej tabeli.

MŁODZIEŻ: CONSTRACT WRÓCIŁ DO ROZGRYWEK!

Ze zmiennym szczęściem prezentowały się w ostatni weekend drużyny młodzieżowe. Trampkarze przegrali z Mazurią Giżycko 6:2 w spotkaniu wyjazdowym Ekstraklasy.

Znacznie lepiej poradzili sobie nasi Młodzicy przeciwko drużynom z Elbląga. Grupa D1 (starsza) pokonała w Ekstraklasie AMP EL-FUTBOL Elbląg 5:1, a grupa D2 wygrała 2:1 z Olimpią. W drużynach dziecięcych nie publikuje się wyników i tabel. Ale mamy za sobą choćby cenną, 120-minutową, sparingową rywalizację grupy Orlik ze szkółką Żuri Olsztyn.

Zapowiedzi spotkań

17 września (sobota), 16:00: Naki Olsztyn vs. Constract Lubawa

Naki Olsztyn to kolejny rywal w ligowym harmonogramie piłkarzy nożnych Constractu. Seniorska drużyna akademii Andrzeja Nakielskiego zajmuje wysokie, czwarte miejsce w ligowej tabeli. To oznacza, że przed Konstruktorami ciężki ligowy bój.

25 września (niedziela), 18:00: Constract Lubawa vs. Widzew Łódź

Mecz 3. kolejki Futsal Ekstraklasy, w którym FC Reiter Toruń miał podejmować Constract Lubawa, został przełożony na koniec października. To oznacza, że najbliższym meczem Konstruktorów będzie dopiero domowe starcie z Widzewem Łódź zaplanowane na 25 września.