Usprawnią obsługę przez Internet. Gmina Iława z promesą

2021-11-09 10:41

W Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie odbyło się spotkanie Ministra Adama Andruszkiewicza, sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów z samorządowcami z regionu. Gminę Iława reprezentował Sekretarz Gminy Krzysztof Bądkowski.

W spotkaniu uczestniczył również wojewoda Artur Chojecki oraz parlamentarzyści: Iwona Arent, Jerzy Małecki i Robert Gontarz.

Podczas spotkania zostały wręczone poszczególnym gminom czeki z kwotą dofinansowania w ramach programu „Cyfrowa Gmina”. Wart miliard złotych program pomoże w zapewnieniu sprzętu i oprogramowania niezbędnego do sprawnego funkcjonowania państwa, pozwoli również sfinansować szkolenia, dzięki którym wdrożenie nowych rozwiązań przebiegnie sprawnie. Wysokość środków, które otrzyma gmina to 392 190 zł.

Pandemia COVID-19 pokazała, że sprawne wykorzystywanie technologii cyfrowych przez samorządy ma kluczowe znaczenie dla zaspokojenia potrzeb mieszkańców. Wiele urzędów szybko i sprawnie przeniosło swoje działanie do sieci. Przygotowanie gmin do realizacji tego typu działań nie zawsze jest jednak możliwe i nie zawsze odpowiada oczekiwaniom mieszkańców. Problemy są różne – czasem to braki sprzętowe, czasem niewystarczające kompetencje cyfrowe urzędników. W rozwiązywaniu tych wszystkich problemów pomoże program „Cyfrowa gmina”. Projekt jest finansowany z Funduszy Europejskich, w ramach programu React-EU.

Dofinansowanie będzie można otrzymać na zadania związane z:

  • Cyfryzacją urzędów JST i jednostek im podległych oraz nadzorowanych poprzez nabycie sprzętu IT i oprogramowania, licencji niezbędnych do realizacji e-usług, pracy i edukacji zdalnej.
  • Edukację cyfrową dla JST w zakresie obsługi nabytego sprzętu oraz oprogramowania i licencji.

Analizą stanu cyberbezpieczeństwa JST, a także zapewnieniem cyberbezpieczeństwa samorządowych systemów informatycznych.Gminy otrzymają dofinansowanie w formie grantu do 100% wydatków kwalifikowanych. 

W ramach trzech kolejno uruchamianych naborów, gminy będą mogły ubiegać się o grant, który nie będzie wymagał wkładu własnego. Minimalna wysokość dofinansowania dla jednej gminy wynosić będzie 100 000 zł, natomiast maksymalna kwota to 2 000 000 zł.

Jeśli jesteście świadkami ciekawego wydarzenia w Waszej okolicy, piszcie do nas i ślijcie zdjęcia na online@grupazpr.pl!

QUIZ Która półkula u ciebie dominuje i co z tego wynika

Pytanie 1 z 10
W szkole wolałeś:
Tak wygląda sytuacja na granicy polsko-białoruskiej
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE