Szarpanina na DK 16. Na policję zgłosił się kluczowy świadek zdarzenia. Udzielał ofierze pierwszej pomocy

2021-10-11 12:30
Szarpanina na DK 16. Na policję zgłosił się kluczowy świadek zdarzenia. Udzielał ofierze pierwszej pomocy
Autor: pixabay.com/ Google Maps Szarpanina na DK 16. Na policję zgłosił się kluczowy świadek zdarzenia. Udzielał ofierze pierwszej pomocy

Przed sądem w Iławie rozpoczęło się posiedzenie, na którym ma zapaść decyzja o ewentualnym aresztowaniu 22-latniego uczestnika szarpaniny na DK 16. W czasie zajścia zginął 59-letni kierowca. Na policję zgłosił się kluczowy świadek zderzenia.

Sąd Rejonowy w Iławie rozpoczął posiedzenie aresztowe, na którym ma zdecydować, czy 22-letni mężczyzna, który uczestniczył w szarpaninie na DK 16 trafi do aresztu, czy nie. W piątek późnym wieczorem w okolicach wsi Laseczno jadący ciężarowym mercedesem 22-latek wprost na jezdni wdał się w szarpaninę z jadącym przed nim 59-letnim kierowcą opla. W trakcie przepychanki 59-latek wpadł na maskę mijającego to zdarzenie renault - zginął na miejscu.

Po zdarzeniu okazało się, że 22-latek był pod wpływem m.in. marihuany. Prokuratura w Iławie przedstawiła mu zarzut zabójstwa i wniosła do sądu o areszt. Posiedzenie to się właśnie rozpoczęło.

Potyczka jelenia z wilkiem. Nadleśnictwo Szczytno opublikowało wyjątkowe nagranie

W poniedziałek z policją skontaktował się kluczowy dla śledczych świadek - osoba, która udzielała ofierze szarpaniny pierwszej pomocy. "Ten pan, mieszkaniec woj. kujawsko-pomorskiego, zareagował na policyjną prośbę o kontakt, którą przekazały media" - powiedziała PAP oficer prasowa policji w Iławie Joanna Kwiatkowska. Dodała, że mężczyzna będzie teraz przesłuchany.

Na policję zgłaszają się też inni świadkowie piątkowego tragicznego zdarzenia w Lasecznie. "Każdy z nich będzie przesłuchany, w śledztwie będziemy ustalać szczegółowy przebieg tego tragicznego zdarzenia" - zapewniła Kwiatkowska.

Policja nie podaje, z jakich powodów między kierowcami doszło do szarpaniny.

(PAP)

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE