atleci ilawa

Autor: arch. prywatne

Strażnik z iławksiego więzienia na podium mistrzostw Europy

2021-03-24 13:59

W hali sportowej siedleckiego OSIR-u odbyły się mistrzostwa Europy federacji XPC w wyciskaniu sztangi leżąc. Kpr. Artur Wiśniewski - atleta, starszy strażnik działu ochrony Zakładu Karnego w Iławie, wycisnął 180 kg!

Kpr. Artur Wiśniewski w klasyfikacji służb mundurowych zajął 3. miejsce, a w kategorii open do 125 kg uplasował się na 4. pozycji. - Nie było łatwo, konkurencja była duża - mówi Wiśniewski. - Niebawem zamierzam powalczyć o podium na arenie światowej

Strongman z Wirwajd wystartował w konkurencji wyciskania sztangi leżąc. Podczas mistrzostw Europy XPC w Siedlcach o wszystkim decydował sędzia. Mówił kiedy unieść sztangę ze stojaka, kiedy ją opuścić i, w którym momencie ponownie unieść. W tych warunkach siłacz z gminy Ostróda spisał się rewelacyjnie. Wycisnął ciężar o wadze 180 kilogramów i zajął 3. miejsce. Mistrz Europy na potrzebę złotego medalu wycisnął ciężar o wadze 192,5 kg.

- Miałem już lepsze wyniki, ale to były inne zawody od wielu rozgrywanych w Polsce - powiedział Artur Wiśniewski. — Były trzy komendy, czasem trzeba było dłużej utrzymać ciężar. Generalnie jestem zadowolony z tego wyniku.

Artur jest fanem sportów siłowych od wielu lat. Przyjaźni się m.in. z innym utytułowanym biegaczem z Iławy Danielem Wajsem. Mieszka w Wirwajdach gdzie nagazuje się także w sprawy społeczne. Został tam doceniony przez lokalną społeczność i wybrany sołtysem.

Michał Szczygieł jakiego nie znacie! Piosenka WIĘCEJ polskim hitem wiosny?

QUIZ. Polskie przysłowie niejedno ma imię. Same klasyki, ale kompletu się nie spodziewaj!