Sprzęt wojskowy najwyższej jakości trafił do Polski. To południowokoreańskie czołgi K2 [ZDJĘCIA]

2022-12-09 13:52

Sprzęt wojskowy najwyższej jakości trafił do Polski, jest na polskiej ziemi, w rękach polskich świetnych, doświadczonych żołnierzy, którzy są przygotowani, aby skutecznie bronić naszej ojczyzny - powiedział w piątek w Morągu wicepremier, szef MON Mariusz Błaszczak.

Błaszczak i premier Mateusz Morawiecki uczestniczyli w piątek w Morągu w województwie warmińsko-mazurskim w uroczystości przekazania południowokoreańskich czołgów K2 żołnierzom Wojska Polskiego.

- Wzmacniamy wojsko polskie dlatego, że priorytetem dla nas jest bezpieczeństwo, jesteśmy konsekwentni w działaniu. Bardzo się cieszę z tego, że w tak krótkim czasie osiągnęliśmy sukces, polegający na tym, że sprzęt wojskowy najwyższej jakości trafił do Polski, jest na polskiej ziemi, w rękach polskich świetnych, doświadczonych żołnierzy, którzy są przygotowani, by skutecznie bronić naszej ojczyzny - powiedział szef MON.

Ocenił, że ci żołnierze "udowadniają to swoją codzienną służbą, jako że służą na granicy z obwodem kaliningradzkim i z Białorusią".

- To dzięki wsparciu żołnierzy z XVI Dywizji Zmechanizowanej utrzymaliśmy w ubiegłym roku granice z Białorusią. Nie ulegliśmy atakowi hybrydowemu, który został zaplanowany w Moskwie i przeprowadzony jesienią ubiegłego roku na Polskę. Więc konsekwentnie wzmacniamy siły zbrojne, wzmacniając też liczebnie wojsko polskie - oświadczył szef MON.

Dodał, że część załóg, które jeszcze szkolą się - jeśli chodzi o obsługę czołgów K2, jest jeszcze w Korei i po zakończeniu szkolenia "z marszu będą gotowi do tego, by użytkować ten sprzęt i odstraszać agresora"

Budzisz o mobilizacji: "To, że ktoś przeszedł służbę wojskową kilka lat temu nie znaczy, że natychmiast stanie się żołnierzem" [Raport Złotorowicza]
Źródło: Sprzęt wojskowy najwyższej jakości trafił do Polski. To południowokoreańskie czołgi K2 [ZDJĘCIA]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE