Sprzątamy plażę w Iławie. Wspólnie z policją i płetwonurkami

2020-09-11 13:49 (joyu)
nurkowie iława
Autor: Starostwo Iławskie

Starostwo Powiatowe w Iławie wspólnie z członkami Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji IPA Region Olsztyn zainicjowało akcję sprzątania plaży miejskiej tzw. „dzikiej” przy ul. Kajki w Iławie. Odbędzie się ona w sobotę 12 września, o godzinie 12:00. W przedsięwzięciu wezmą udział nurkowie z Akademickiego Klubu Płetwonurków „Skorpena” w Olsztynie.

– To wartościowa inicjatywa, którą należy poprzeć i w miarę możliwości, jako powiat, się w takie akcje angażujemy. Liczę, że to dopiero początek współpracy z jednostkami i stowarzyszeniami, w tym zakresie – mówi Bartosz Bielawski, Starosta Powiatu Iławskiego w Iławie.

– Nadrzędnym celem akcji jest oczywiście propagowanie idei ochrony środowiska, a w mikroskali poprawa stanu otaczającego nas środowiska – mówi Mateusz Szauer, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Iławie. – Zapewniamy worki do segregacji, kontener oraz transport i utylizację odpadów zebranych podczas sprzątania dna jeziora/plaży.

Nad bezpieczeństwem uczestników czuwać będą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Iławie. Akcja odbędzie się z zachowaniem wszelkich wytycznych związanych z sytuacją sanitarno-epidemiologiczną panującą na terenie naszego kraju.

Szybka Seria - Viki Gabor odpowiada na pytania internautów!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.