SMOG w Iławie. Jak sprawdzić jakość powietrza w mieście?

2020-01-25 18:14
zdjęcie ilustracyjne
Autor: pixabay.com

W Iławie mamy sześć urządzeń mierzących poziom zanieczyszczenia powietrza. To, jakim powietrzem oddychamy, można sprawdzać każdego dnia na specjalnej platformie.

Już sześć urządzeń w Iławie sprawdza jakość powietrza, którym oddychamy. Czujniki odczytują w czasie rzeczywistym serię parametrów na temat bieżącego stanu powietrza w lokalizacji. Urządzenia posiadają wbudowane w czujnik diody, które odwzorowują stan powietrza: od najlepszego (ZIELEŃ), powyżej dopuszczalnej normy (POMARAŃCZOWY) po wielokrotnie przekroczone normy zagrażające zdrowiu (CZERWONY).

Gdzie zlokalizowane są sensory w Iławie?

Czujniki powietrza w Iławie
Autor: https://airly.eu/map/pl/

Jak sprawdzić efekt pomiaru?


Wystarczy wejść na stronę: map.airly.eu, wybrać na mapie Polski IŁAWA i odczytać dokładny pomiar! (Miejsca świecące się na zielono to te, gdzie zlokalizowane są czujniki). Na platformie sprawdzimy także dane historyczne oraz prognozę zanieczyszczeń powietrza.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE