smog iława 5-02

i

Autor: airly.org Smog w Iławie: Spadły temperatury, znów ruszyły "wędzarnie"

Smog w Iławie: Spadły temperatury, znów ruszyły "wędzarnie" [PROGNOZA NA WEEKEND]

2021-02-05 12:52

Przed nami trzaskające mrozy, ale już minionej nocy (4/5 lutego) powietrze na dwóch iławskich osiedlach pozostawiało wiele do życzenia. Najgorzej było na Zielonej i osiedlu Piastowskim!

Dwa z sześciu czujników zaświeciły się na fioletowo co oznacza najwyższe wskazania zanieczyszczenia powietrza szkodliwymi substancjami i pyłami.

Już o godzinie 20:00 4 lutego odezwał się Alarm Smogowy czujnika na osiedlu Piastowskim/Ostródzkim zlokalizowany przy ulicy Zielonej. Wskazywał zanieczyszczenie na poziomie aż 131 w skali CAQI. W tym samy czasie na osiedlu Gajerek, czujnik przy ulicy Chełmińskiej doszedł do 109 CAQI.

smog iława 5-02

i

Autor: airly.org Wskazania czujników powietrza w Iławie 4/5 lutego 2021 Link: Kliknij by powiększyć

Idą większe mrozy, będzie jeszcze gorzej?

Zacznijmy od dobrych informacji, jak informowaliśmy ostatnio, w tym roku jak ciepłe bułeczki rozeszły się dopłaty do wymiany ogrzewania na ekologiczne w Iławie. Wnioski złożyło ponad 40 właścicieli nieruchomości. Mamy nadzieję, że wśród nich są truciciele z Gajerka i Piastowskiego i za rok już nie będą zanieczyszczać nam powietrza w mieście.

Niestety, jak zapowiadają synoptycy w najbliższy weekend przymrozki mogą zwłaszcza w nocy dochodzić w Iławie do -18 stopni, więc należy spodziewać się iż właściciele kopciuchów znów uaktywniać się będą wieczorami przy okazji dogrzewania domów.

Szansą dla naszych płuc jest informacja o silniejszym wietrze, który ma powiać akurat w okresie zapowiadanych większych mrozów, czyli w nocy z soboty na niedzielę (6/7.02) i niedzieli na poniedziałek (7/8.02), powinien sprzyjać nieco lepszej wentylacji nie tylko na zewnątrz ale również w naszych mieszkaniach.

smog skala caqi

i

Autor: airly.org Skala smogowa CAQI czujników powietrza Airly

Jaki sport powinieneś zacząć uprawiać wiosną?

Pytanie 1 z 7
W wolnym czasie lubisz...
Tajemnica fryzury Rutkowskiego rozwikłana! Widzicie podobieństwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE