Skandal w ostródzkiej szkole! Policyjny pies wyczuł narkotyki. Trzech uczniów zatrzymanych

i

Autor: Unsplash/ KPP Ostróda Skandal w ostródzkiej szkole! Policyjny pies wyczuł narkotyki. Trzech uczniów zatrzymanych

Skandal w ostródzkiej szkole! Pies wyczuł narkotyki podczas policyjnej pogadanki. Trzech uczniów zatrzymanych

2022-04-26 11:13

Niecodzienne zdarzenie w jednej z ostródzkich szkół średnich. Policjanci, prezentując pracę służbowego psa podczas profilaktycznego spotkania, przy trzech 17-latkach znaleźli ponad 20 gramów narkotyków. Nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy.

Ostródzka policja rozpoczęła cykl spotkań profilaktycznych pod nazwą „STOP narkotykom”, w trakcie których odwiedzaj szkoły i rozmawia z nastolatkami o zgubnym wpływie narkotyków na życie i zdrowie ludzi. W poniedziałek (25 kwietnia) w jednej z ostródzkich szkół średnich, w pierwszym z cyklu tych spotkań, uczestniczył pies wyspecjalizowany w wykrywaniu zapachów narkotyków.

Ku zaskoczeniu wszystkich, w pewnym momencie, pies zareagował w sposób wskazujący na to, że wyczuł narkotyki. Szybko też wskazał osoby, które mogły mieć z nimi kontakt.

— Policjanci u trzech wskazanych przez „HERĘ” (tak się wabi pies) młodych uczniów znaleźli narkotyki. Trzej nastolatkowie zostali zatrzymani i przewiezieni do ostródzkiej komendy, gdzie usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. W sumie policjanci podczas działań w szkole ujawnili prawie 30 gramów substancji zabronionych. Wśród nich była marihuana, amfetamina i mefedron — informuje ostródzka policja.

Zatrzymani przez funkcjonariuszy 17-latkowie po przesłuchaniu zostali przekazani swoim opiekunom. Teraz ze swojego postępowania będą się tłumaczyć przed sądem. Ustawa o przeciwdziałaniu narkomani za posiadanie narkotyków przewiduje karę nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

QUIZ. Maturalne przesądy. One przyniosą szczęście na egzaminie!

Pytanie 1 z 10
Aby zdać maturę nie można
ESKA XD #047 | FAME MMA 14, EUROWIZJA, MATURA, LEWITUJĄCE SAMOCHODY
Źródło: Skandal w ostródzkiej szkole! Pies wyczuł narkotyki podczas policyjnej pogadanki. Trzech uczniów zatrzymanych
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE