Ścieżki nad Iławką będą dłuższe. Rowerzyści mają powody do radości [WIDEO]

2020-11-30 14:12 (joyu)
ścieżki rowerowe iława
Autor: UM Iława

Ścieżki rowerowe wzdłuż rzeki Iławki oraz na Wyspie Młyńskiej doczekały się kontynuacji. Prace ruszyły na początku roku. Dopiero teraz jednak widoczne są pierwsze efekty,

Prace trwały tak długo, bo specyfika terenu wymagała wielu zabiegów mających na celu m.in. ochronę mieszkańców pobliskiego lasku - mówi burmistrz Dawid Kopaczewski. - Nowe ścieżki prowadzące od miejsca, gdzie obecnie się kończą, czyli od wiaduktu do ulicy Piaskowej mają być gotowe w trzecim kwartale 2021 roku. Inwestycja realizowana jest w ramach kolejnego etapu projektu pn. "Ochrona i efektywne wykorzystanie potencjału rzeki Iławki. Zagospodarowanie terenów wokół rz. Iławki - etap III”. Projekt dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Warmińsko-Mazurskiego na lata 2014-2020.

Na zakończenie tych prac od dawna czekają iławscy rowerzyści, którzy narzekali, że obecnie te ścieżki prowadzą donikąd. Warto też przypomnieć, że władze Iławy współpracują z władzami gminy Iława by połączyć miasto z gminą ścieżkami rowerowymi. Burmistrz miasta jest fanem jednośladów. Kupił nawet dwa rowery dla urzędników by nie musieli brać służbowych aut do krótszych wyjazdów.

Reprezentantka Francji zwyciężczynią Eurowizji Junior 2020!