las śmieci

i

Autor: pexels zdjęcie ilustracyjne

Sprzątanie po zimie

Sąsiedzkie Sprzątanie Lasu. Zbiórka na osiedlu Podleśnym w Iławie! [AUDIO]

2023-03-22 10:30

W sobotę 25 marca po raz piąty w Iławie odbędzie się akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym. Do tej pory w ramach "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" uczestnikom, a są nimi sami mieszkańcy, udało się uprzątnąć ponad tonę odpadów.

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu" odbywa się w Iławie regularnie od 2019 roku

Celem akcji jest oczyszczenie z odpadów lasu za osiedlem Podleśnym. To popularne miejsce spacerów i rekreacji wśród mieszkańców Iławy. I to chętni mieszkańcy w tym przypadku biorą sprawy w swoje ręce, jednocześnie apelując: zadbajmy o czystość w mieście i w otaczających Iławę lasach.

Od 2019 roku udało nam się wspólnymi siłami usunąć z lasu ponad tonę odpadów - mówi Michał Młotek, inicjator akcji a prywatnie mieszkaniec osiedla Podleśnego. - Zlikwidowaliśmy też kilkanaście dzikich wysypisk, które znajdowały się przy leśnych drogach, głównie przy betonowej drodze prowadzącej w kierunku Wikielca - dodaje.

Trzeba pamiętać, że pozostawiane w lesie śmieci nie tylko szpecą krajobraz i zniechęcają do spacerów, ale też są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt.

Sąsiedzkie Sprzątanie Lasu 2023. Mieszkańców os. Podleśnego i Iławy zaprasza Michał Młotek

Po sprzątaniu lasu będzie ognisko i kiełbaski

W tym roku na uczestników akcji, która potrwa jedną godzinę, czekać będzie ognisko z kiełbaskami.

Akcję "Sąsiedzkie sprzątanie lasu" zaplanowano na sobotę 25 marca. Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 11:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki.

Organizatorem "Sąsiedzkiego sprzątania lasu" jest radny Michał Młotek. Akcję wspiera Urząd Miasta Iławy, który zapewnia odbiór odpadów, Starostwo Powiatowe w Iławie, które przekazuje worki do odpadów oraz Nadleśnictwo Iława, które zorganizuje ognisko z kiełbaskami.

Nie możesz przyjść? Pomóż inaczej!

Organizatorzy proszą, by osoby, które w tym roku nie będą mogły wziąć udziału w "Sąsiedzkim sprzątaniu lasu", pomogły w inny sposób.

Wystarczy udostępnić informację o akcji w mediach społecznościowych i przekazać informację swoim znajomym.

sprzatanie lasu plakat

i

Autor: materiały organizatora
Depeche Mode - 5 ciekawostek o albumie “Songs Of Faith And Devotion” | Jak dziś rockuje?

QUIZ. Najważniejsze bitwy w dziejach świata. Pytamy tylko o to, kto z kim walczył! Łatwe?

Pytanie 1 z 13
Na start coś banalnego. W 1683 roku w bitwie pod Wiedniem polska armia dowodzona przez Jana III Sobieskiego walczyła z...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE