Pierwsza wygrana Iławy w 3 lidze koszykówki WMZKosza!

2022-01-11 11:35

Orka Iława Basketball pokonała Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz. O włos (86:85), ale wreszcie się udało!

Trudne spotkanie, które po wielu próbach wreszcie dało upragniony sukces, podsumowuje trener iławskiego zespołu Piotr Rynkowski.

- Niedzielny mecz odbywał się dość wcześnie ponieważ o 12, przed meczem, wiedzieliśmy że zawodnicy drużyny przeciwnej opierają swoją grę na sile fizycznej. Widać że byli więksi i silniejsi. Wiadomo było, że preferowali grę pod kosz. Naszym zadaniem było grać szybko i podaniami, aby zawodnicy którzy są więksi za nami nie nadążali.

W pierwszej połowie meczu nasz plan się powiódł. Szybka gra oraz popisy strzeleckie Jacka Markowskiego, który odważnie penetrował pod kosz. Wspierany był rzutami Patryka Maliszewskiego, który trafił w tej części trzykrotnie. Dzięki grze obronnej oraz sile fizycznej naszych podkoszowych udawało się odpierać grę fizyczna rywala. Ten, mimo że był silniejszy fizycznie, to Jakub Suski, Tomasz Stępień oraz Jakub Jurczak odpierali te ataki bardzo mądrze.

Do przerwy wynik wynosił 48:37 dla nas.

W drugiej połowie znów dopadł nas syndrom trzeciej kwarty. Która jest naszym demonem w każdym ze spotkań. Zawodnicy przeciwnej drużyny doszli nas. W pewnym momencie przegrywaliśmy 1 pkt. Na szczęście w ostatecznej części spotkania. Zespół znów się zmobilizował i na minutę przed końcem prowadziliśmy 6 pkt. Niestety o mały włos oddali byśmy zwycięstwo, ponieważ nie trafiliśmy 6 rzutów osobistych. Na szczęście los nam sprzyjał i ostatecznie wygraliśmy 86:85.

Widać poprawę w grze. Nasza defensywa funkcjonowała lepiej. Zawodnicy przeciwni nie rzucali łatwych punktów. W ataku z kolei fantastyczny występ Jacka Markowskiego wraz z pomagających zespołem wyglądał lepiej. Widać, że zespół rozwija się z meczu na mecz. Poprawa jest widoczna w wielu elementach.

Chcielibyśmy podziękować kibicom którzy nas wspierali w tym emocjonującym oraz pełnym zwrotów akcji meczu.

Jest jeszcze miejsce na poprawę oraz musimy wiele elementów jeszcze ćwiczyć ale powoli praca kiełkuje.

Punkty zdobywali: Jacek Markowski 44 pkt Patryk Maliszewski 20 Jakub Jurczak 11 Jakub Suski 7 Tomek Stępień 2 Bartek Zbysiński 2.

Widzimy dużo elementów, które poprawiliśmy i dają efekty w grze. Podsumowuje trener zespołu Piotr Rynkowski.

Orka Iława Basketball - Chojnicki Klub Sportowy Kolejarz 86:85 (22:22, 26:15, 22:31, 16:17)

Skład podczas meczu: Bartosz Dziewulski, Hubert Bajer, Jakub Oleksów, Tomasz Stępień, Alan Szmyciński, Patryk Maliszewski, Jacek Markowski, Aleksander Szczypski, Bartosz Zbysiński, Jakub Jurczak, Mateusz Sawicki, Jakub Suski

Następny mecz w lutym, u siebie, z Wilkami Ełk. Konkretna data i godzina będzie znana niebawem.