Olsztyn w kultowej grze Monopoly. Będziemy licytować lokalne atrakcje i ulubione "miejscówki"

2023-03-16 9:40

Olsztyn będzie miał własną edycję kultowej gry Monopoly! Tym samym dołączy do elitarnego grona kilkuset miast na całym świecie. Zamiast klasycznych pól, gracze będą licytować lokalne atrakcje i miejsca znane doskonale mieszkańcom. Kiedy olsztyńska gra Monopoly będzie gotowa? Szczegóły poniżej.

Monopoly to bez wątpienia jedna z najbardziej rozpoznawalnych gier. Na rynku istnieje już od niemal 90 lat. Pierwsza edycja została wydana w 1935 roku. Celem rozgrywki jest zdobycie przewagi na planszy i doprowadzenie do bankructwa pozostałych graczy. Edycje miejskie w porównaniu do klasycznych to jednak zupełnie nowy poziom rozrywki. Zamiast klasycznych pól, gracze licytują lokalne atrakcje i miejsca znane doskonale mieszkańcom. Zindywidualizowana zostaje także szata graficzna gry oraz jej komponenty.

Olsztyn będzie miał swoją edycję gry Monopoly

Niebawem już nie tylko Katowice czy Opole będą miały swoje Monopoly. Do elitarnego grona dołączy także Olsztyn. Plansza będzie powstawała w najbliższych tygodniach, a jej ostateczny kształt pozostanie niespodzianką aż do dnia premiery. Jeszcze nie wiadomo, które z pól będzie mieć największą wartość.

Pewne jednak jest, że o jednym z pól zadecydują sami mieszkańcy. – Uznaliśmy, że Rok Kopernika będzie idealnym momentem, aby wejść do gry. I to właśnie pole z motywem kopernikowskim zostanie poddane wyborowi mieszkańców. Propozycje są trzy: ławeczka z Kopernikiem, zamkowa tablica Kopernika, czyli jedyny zachowany do naszych czasów przyrząd wykonany ręką uczonego oraz olsztyński zamek, miejsce, w którym mieszkał i urzędował Kopernik. W ciągu dwóch tygodni przekonamy się, jak zdecydują mieszkańcy – informuje prezydent Olsztyna, Piotr Grzymowicz.

Cała plansza zostanie zaprezentowana podczas oficjalnej premiery gry w październiku 2023 roku z okazji 670. urodzin Olsztyna.

Osoby, firmy lub instytucje, które chciałyby stać się częścią Monopoly edycja Olsztyn, mogą kontaktować się z Szymonem Guzem pod numerem tel. 792 299 622 lub e-mailowo: szymon.guz@winningmoves.pl.

NAJLEPSZE GRY 2023, ELEKTRYCZNE POTWORY, FORMA NA LATO I KONCERTY 2023 | ESKA XD #064
Źródło: Olsztyn w kultowej grze Monopoly. Będziemy licytować lokalne atrakcje i ulubione "miejscówki"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE