Od poniedziałku więcej autobusów w Iławie. Od 25 maja nowy rozkład jazdy

2020-05-22 11:38 djk
autobus iława
Autor: W.Raczkowski

Odmrażanie gospodarki dosięgło również Zakład Komunikacji Miejskiej w Iławie.

Jak informuje ZKM w komunikacie:

- Zakład Komunikacji Miejskiej w Iławie informuje, że w związku ze znoszeniem kolejnych ograniczeń, od dnia 25 maja 2020r. wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy. Zwiększamy naszą ofertę przewozową i zapraszamy gorąco do korzystania z naszych usług pamiętając jednocześnie o przestrzeganiu obowiązujących zasad bezpieczeństwa.

Wspomniane wymogi bezpieczeństwa, o których mowa, to nadal obowiązujące w całym kraju obostrzenia wywołane koronawirusem.

Od 18 maja obowiązują zmienione zasady

  • Podwyższono limit pasażerów w środkach transportu publicznego. Autobusem, metrem czy tramwajem może jeździć równocześnie więcej osób.
  • Tyle, ile wynosi połowa miejsc siedzących

lub

  • tyle, ile wynosi 30% liczby wszystkich miejsc siedzących i stojących (w tym przypadku jednak połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna).

Przykład: Jeżeli w autobusie jest 30 miejsc siedzących i 70 stojących (czyli w sumie 100), to równocześnie może nim jechać 30 osób. Przy czym połowa miejsc siedzących musi pozostać wolna. Do tej pory do takiego autobusu mogło wejść 15 osób.

Nowy rozkład jazdy

Zaktualizowany rozkład jazdy pojawi się na iławskich przystankach i powinien zostać zaktualizowany również w Internecie, ale z uwagi braku przełącznika między aktualnym a przyszłym, nastąpi to dopiero w poniedziałek.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.