Nieudany skok na iławski bank

2021-09-06 12:40
policja
Autor: KMP Zielona Góra

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 41-latkowi. Mężczyzna włamał się do banku i próbował go okraść. Teraz ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

Oficer dyżurny iławskiej policji został poinformowany o włamaniu do banku. Zgłaszający pracownik ochrony oświadczył, że na teren banku wszedł mężczyzna, a po chwili kiedy włączył się alarm, uciekł w nieznanym kierunku. Funkcjonariusze natychmiast pojechali na miejsce, gdzie potwierdzili uzyskane informacje. Ustalili, że sprawca wszedł na teren banku i chciał skorzystać z bankomatu. Kiedy nie udało się zrealizować operacji uszkodził drzwi wejściowe do sali bankowej. Jak się okazało, mężczyzna nic nie ukradł, gdyż nie było przedmiotów będących w jego zainteresowaniu, po czym uciekł z miejsca. Dzięki współpracy mundurowych szybko został ustalony rysopis mężczyzny. Policjanci po kilku minutach zatrzymali sprawcę włamania. Okazał się nim znany z wcześniejszych interwencji 41-latek. Funkcjonariusze zatrzymali mężczyznę i osadzili w policyjnej celi. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przestawienie mu zarzutu, do którego się przyznał.Kodeks karny za usiłowanie kradzieży z włamaniem przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

Szalona zabawa na weselu Karoliny Małysz

QUIZ. Nazywali go mydelniczką. Pamiętasz Trabanta?

Pytanie 1 z 10
Jakie oznaczenie nosił pierwszy Trabant?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE