Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?

2022-12-01 14:35
Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?
Autor: Unsplash Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?

W grudniu czekają na nas aż dwie niedziele handlowe! Wszystko z powodu zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Kiedy zatem będzie można wybrać się w niedzielę na przedświąteczne zakupy? Które niedziele w grudniu są handlowe? Szczegóły poniżej.

Niedziele handlowe w grudniu. Kiedy na zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?

W 2022 roku w Polsce przewidziano siedem niedziel handlowych, z czego pięć już za nami. Kolejne dwie wypadają lada moment, bo już w grudniu. Będą to dwie niedziele poprzedzające święta Bożego Narodzenia - 11 grudnia i 18 grudnia. To doskonała okazja, by zrobić wszystkie niezbędne zakupy przed nieco dłuższym świątecznym weekendem.

Sklepy w Boże Narodzenie. Czy będą otwarte? Gdzie zrobić zakupy w nagłych przypadkach?

Boże Narodzenie wypada w tym roku w niedzielę i poniedziałek. W związku z tym, że są to dni wolne ustawowo od pracy, sklepy 25 i 26 grudnia będą nieczynne. W nagłych przypadkach warto sprawdzić mniejsze sklepiki osiedlowe, za których ladą mogą stanąć ich właściciele. Ponadto otwarte będą stacje paliw, dyżurujące apteki, ale też niektóre restauracje.

Sklepy w Wigilię otwarte krócej

A co z zakupami w Wigilię? Chociaż Wigilia nie jest dniem ustawowo wolnym od pracy, to wiele sklepów tego dnia skraca godziny otwarcia. Zwyczajowo sklepy i galerie handlowe w Wigilię otwarte są do godziny 13.00 bądź 14.00.

Najpopularniejsze świąteczne piosenki 2021: hity na Boże Narodzenie [TOP 10]
Źródło: Niedziele handlowe w grudniu 2022. Kiedy zrobić zakupy przed świętami Bożego Narodzenia?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE