opaska bezpieczenstwa

i

Autor: mat. promocyjne

Najstarsi mieszkańcy Iławy dostaną specjalne opaski

2022-04-20 13:55

Seniorom z Iławy w wieku 65+ zostanie zapewniony dostęp do tzw. „opasek bezpieczeństwa” z alarmowymi przyciskami, dzięki którym, w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, połączą się z centralą i uzyskają niezbędną pomoc.

- W naszym mieście mieszka ponad 6,7 tys. osób po 65 roku życia. Z myślą o nich podejmujemy szereg działań zarówno aktywizujących, jak i ułatwiających im poruszanie się w przestrzeni miejskiej. Wszystko po to, aby komfort życia seniorów w Iławie był jak najwyższy. Niezwykle ważne są dla nas także opieka i bezpieczeństwo, dlatego zdecydowałem o wdrożeniu programu, który oferuje wsparcie w postaci opasek bezpieczeństwa- mówi burmistrz Dawid Kopaczewski.

„Opieka na odległość”, którą może zapewnić opaska,  gwarantuje szeroko pojęty system bieżącego monitorowania stanu seniora w miejscu jego zamieszkania oraz pozwala na natychmiastową reakcję w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia seniora. Po wciśnięciu guzika alarmowego następuje automatyczne połączenie z centralą interwencyjną, powiadamiana jest także najbliższa osoba, której kontakt zostaje indywidualnie przypisywany do opaski.

- Do udziału w programie będą kwalifikowani seniorzy  mieszkający w Iławie w wieku 65 lat i więcej, którzy mają problemy z samodzielnym funkcjonowaniem ze względu na stan zdrowia, prowadzący samodzielnie gospodarstwo domowe lub mieszkający z osobami bliskimi, które nie są w stanie zapewnić im wystarczającego wsparcia- wyjaśnia Monika Kowalska-Kastrau Pełnomocnik Burmistrza ds. osób Starszych i Niepełnosprawnych

Zgłoszenia przyjmowane będą wkrótce (o tym poinformujemy w oddzielnym artykule) w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Iławie poprzez sekretariat tel. 89 649 97 20 oraz w Urzędzie  Miasta Iławy poprzez  Pełnomocnika Burmistrza ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych tel. 89-649-01-89. Miasto planuje zakup  170 opasek dla najbardziej potrzebujących, decyduje zatem kolejność zgłoszeń.

Bryska w Esce o debiutanckiej płycie i nie tylko

QUIZ. Przy tych hitach każdy tupie nóżką! Czy znasz słowa tych piosenek? My zaczynamy, wy kończycie!

Pytanie 1 z 10
"Ja uwielbiam ją. Ona tu jest i tańczy dla mnie, bo dobrze to wie, że porwę ją..."
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE