gmina Susz- znęcał się nad matką

i

Autor: KPP Iława Mieszkaniec gminy Susz znęcał się nad matką. Ma opuścić mieszkanie

Mieszkaniec gminy Susz znęcał się nad matką. Ma opuścić mieszkanie

2023-02-14 12:03

56–latek wszczynał awantury wyzywał mamę oraz groził pozbawieniem życia. Teraz w ramach środka zapobiegawczego, mieszkaniec gminy Susz między innymi będzie musiał stawiać się w jednostce policji.

Oficer dyżurny iławskiej policji w sobotę (11.02.2023 r.) został poinformowany o awanturze w jednym z domów na terenie gminy Susz. Funkcjonariusze pojechali na miejsce.

Okazało się, że 56 – latek kolejny raz wszczął awanturę ze swoją mamą. Jak ustalili policjanci mężczyzna miał już nakaz opuszczenia mieszkania za swoje zachowania jednak ten czas minął a mieszkaniec gminy Susz obiecał w sądzie, że się poprawi i zaopiekuje mamą.

56 – latek jednak nie  zmienił swojego zachowania, ponownie zaczął nadużywać alkoholu i wszczynać awantury. Groził wręcz swojej mamie, że ją zabije kiedy ta o wszystkim poinformuje policjantów. Kobieta w obawie o swoje życie i zdrowie nie prosiła o pomoc funkcjonariuszy, ale zachowania mężczyzny nie mogli wytrzymać już świadkowie, którzy postanowili zadzwonić na policję.

56 – latek został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W trakcie czynności okazało się, że mieszkaniec gminy Susz kłóci się ze swoją mamą, krzyczy na nią oraz ją wyzywa a także grozi pozbawieniem życia. Funkcjonariusze wdrożyli w rodzinie procedurę Niebieskiej Karty i przyjęli zawiadomienie o przestępstwie.

W związku z powyższym wobec mężczyzny Prokurator Prokuratury Rejonowej w Iławie zastosował policyjny dozór. Teraz 56 – latek będzie musiał trzy razy w tygodniu stawiać się w jednostce policji, ma zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz świadków,  musi opuścić wspólnie zajmowane z mamą mieszkanie a także ma zakaz opuszczania kraju z zakazem wydania paszportu. Kodeks karny za fizyczne lub psychiczne znęcanie się nad osobą najbliższą lub nad inną osobą pozostającą w stałym lub przemijającym stosunku zależności przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności. Jesteś ofiarą przemocy? Sięgnij po pomoc!

Polskie piosenki dla zakochanych - najlepsze hity

QUIZ. Piosenka czy wiersz? My podajemy fragment, Ty zgadujesz

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. "Ile dałbym, by zapomnieć Cię, Wszystkie chwile te, które są na nie". Co to jest?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE