Letnie wycieczki po Iławie powracają. Dowiedz się kiedy i gdzie

2022-06-22 14:30
ilawa
Autor: UM Iława

Wakacje już za chwilę! Podczas tegorocznego lata nie zabraknie w Iławie historycznych i krajoznawczych wycieczek, które z każdą edycją przyciągają nie tylko tłumy turystów, ale także mieszkańców. Warto! Zwłaszcza, że w tym roku jest trochę nowości.

Cykl wycieczek i spacerów po Iławie, na które zaprasza Burmistrza Iławy Dawid Kopaczewski oraz Zachodniomazurskie Stowarzyszenie Przewodników rozpocznie się już w pierwszą sobotę wakacji . Zgodnie z harmonogramem autorów cyklu będą to różne trasy, z których każda odkryje przed uczestnikami ciekawostki i tajemnice miejsc, dobrze znanych na co dzień. Historie z nimi związane zaskoczą z pewnością nie jednego, tym bardziej, że przeplatane będą legendami budzącymi niekiedy dreszczyk emocji. Dowiemy się m.in. jak wyglądało na ziemiach iławskich życie w średniowieczu,  kim był Rybi Król oraz jak rozwój kolei wpłynął na życie mieszkańców.

Start wycieczek , tradycyjnie w każda sobotę o godz. 12:00 spod Ratusza Miejskiego przy ul. Niepodległości.

plakat
Autor: UM Iława

Oprócz pieszych wycieczek nie zabraknie także tych związanych z wodą i Jeziorakiem. W każdą środę wakacji opowieścią o Iławie i Jezioraku uraczy Was Bernadeta Trojan, która z pokładu tramwaju wodnego Ilavia opowie jak wyglądało życie nad Jeziorakiem w dawnych czasach i jakie historie pamiętają wody najdłuższego jeziora w Polsce. Start godz. 12:00 spod ratusza. Uwaga! Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy przyjmowane są w biurze Informacji Turystycznej.

plakat
Autor: UM Iława

QUIZ. Czy pamiętasz stare odcinki "Idola"? Pierwszy sezon był 20 lat temu!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Jaki był skład jurorski pierwszej edycji "idola?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE