Nowe Miasto Lubawskie. Komendant policji ozdrowiał i pomaga chorym na koronę

2020-05-22 13:53 (joyu)
oddawanie osocza
Autor: KPP NML

Komendant Powiatowy Policji w Nowym Mieście Lubawskim insp. Jacek Drozdowski oddał swoje osocze w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie. Dwa miesiące temu wykonując swoje obowiązku służbowe zaraził się koronawirusem. Na szczęście pokonał chorobę.

Kilka tygodni temu funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Mieście Lubawskim znaleźli się w szczególnej sytuacji. Komendant jednostki zaraził się koronawirusem. Trafił do szpitalnego izolatorium. Teraz, gdy wrócił do sił, jest tzw. „ozdrowieńcem” i postanowił wykorzystać tę sytuację w celu niesienia pomocy innym chorym na COVID-19.

O samej możliwości wsparcia leczenia osoczem krwi pobranym od osób, które przeszyły wirusa insp. Drozdowski dowiedział się jeszcze podczas pobytu w szpitalu. Sam już pokonał chorobę, są natomiast chorzy, których stan jest bardzo poważny i należy zrobić wszystko by im pomóc.

- Osocze zbierane jest od osób, które wyzdrowiały, miały dwukrotny wynik negatywny podczas badania na obecność wirusa i przeszły kwarantannę - mówi lek. Jarosław Zwierzyński spec. transfuzjologii klinicznej, RCKiK w Olsztynie. - Wykorzystuje się je w przypadku osób w średnio ciężkim i ciężkim stadium choroby, które przebywają na oddziałach zakaźnych. Osocze z przeciwciałami pomaga przezwyciężyć ciężkie objawy choroby i dzięki temu daje szansę na uruchomienie układu odpornościowego danego pacjenta”

Warto dodać, że insp. Jacek Drozdowski na co dzień mieszka w Iławie. Do pracy w Nowym Mieście po prostu dojeżdża.

Zachęcamy wszystkich „ozdrowieńców” do oddania osocza i niesienia pomocy innym. Na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie w zakładce „ Osocze od ozdrowieńców” i „ Osocze-COVID-19” można znaleźć wszystkie potrzebne informacje na temat tego dlaczego i jak warto pomóc.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.