Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej

i

Autor: KPP Iława

Pirat drogowy

Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej. Ominął też wysepkę [NAGRANIE]

2023-03-21 14:47

Kierujący audi wyprzedził na podwójnej ciągłej, omijając przy tym wysepkę z lewej strony. Mężczyzna pędził, lekceważąc wszelkie przepisy i myśląc, że ujdzie mu to na sucho. Nie wiedział jednak, że za kierownicą wyprzedzanego auta siedział... policjant.

Pirat drogowy pod Iławą. Wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej

Do zdarzenia doszło w minioną sobotę (18 marca) na jednej z dróg w gminie Iława. Policjant w czasie wolnym od służby zauważył kierującego audi, któremu najwyraźniej bardzo się spieszyło. Mężczyzna wyprzedził bowiem policjanta pomimo podwójnej linii ciągłej, omijając przy tym wysepkę z lewej strony.

– Funkcjonariusz natychmiast pojechał za mężczyzną i kiedy ten wjechał na teren stacji benzynowej, zablokował mu wyjazd swoim samochodem, po czym o wszystkim poinformował policjantów przebywających akurat na stacji paliw. Po chwili na miejsce przyjechali funkcjonariusze ruchu drogowego i ukarali 31-latka mandatami, a jego konto powiększyło się o 10 punktów karnych – informuje zespół prasowy iławskiej policji.

Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej

Przypomnijmy, że znowelizowane przepisy prawa ruchu drogowego zakładają, iż punkty karne będą kasowane dopiero po upływie dwóch lat, a nie jak wcześniej po roku i to nie od dnia popełnienia wykroczenia, a od daty zapłacenia mandatu. Jeśli kierowca w tym czasie utraci prawo jazdy, będzie musiał przystąpić do ponownego egzaminu. Nie będzie już miał możliwości tak jak wcześniej, skorzystać z kursu redukującego punkty karne.

Maksymalnie kierowca może zdobyć 24 punkty karne. 25. punkt oznacza utratę prawa jazdy. Limit dla kierowców posiadających prawo jazdy krócej niż rok to 20 punktów.

Źródło: Kierowca audi wyprzedził policjanta na podwójnej ciągłej. Ominął też wysepkę [NAGRANIE]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE