Iławianie po raz kolejny posprzątają las. Przyłącz się!

2021-10-12 12:37
las
Autor: pixabay.com

"Sąsiedzkie sprzątanie lasu". Pod takim hasłem w najbliższą sobotę odbędzie się po raz trzeci akcja sprzątania lasu za osiedlem Podleśnym w Iławie. Koordynatorem jest radny Michał Młotek.

Podczas poprzednich edycji akcji udało się z lasu zabrać setki kilogramów śmieci. — Chcemy po raz kolejny zawstydzić śmiecących, pokazać, że śmiecenie to obciach - piszą organizatorzy. -  Zbiórka wszystkich chętnych pełnoletnich osób odbędzie się o godz. 10:00 na końcu ulicy 1 Maja, przed samym lasem, w okolicy popularnej górki na osiedlu Podleśnym. Sprzątanie trwać będzie około godziny.

Co do śmieci to najczęściej w lesie można znaleźć plastikowe i szklane butelki, które nie tylko szpecą krajobraz, ale są śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt.

Sąsiedzkie sprzątanie lasu zaplanowano na sobotę 16 października. Akcję wspierają starostwo powiatowe w Iławie, które zadbało o worki do odpadów oraz urząd miasta Iława, który zapewni odbiór odpadów.

Daria i wulkan energii w ESKA Live. Ten koncert wywołuje ciarki!
sprzatanie lasu
Autor: mat organizatora
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE