Iława i okolice to fantastyczne plenery malarskie [AUDIO]

2020-09-11 13:23 (joyu)/WR
Plener malarski w iławskiej Galerii Jazzowej
Autor: WR

Iławska Galeria Jazzowa stała się miejscem kolejnego wydarzenia artystycznego. Uczestnicy pleneru malarskiego, utalentowani artyści, stworzyli wielkoformatowe dzieło ukazujące jezioro Jeziorak. Organizatorem było Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Pro Bono w Iławie

Spotkanie otworzyła Lidia Miłosz, dyrektorka Iławskiego Centrum Kultury. Następnie zabrała głos pani Dorota Jurczak - prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Pro Bono w Iławie, która opowiedziała o przebiegu pleneru malarskiego oraz przedstawiła artystów biorących w nim udział.Podczas spotkania w Galerii Jazzowej artyści wspólnie malowali tryptyk, który stanie się częścią wystawy w galerii Taras w Porcie 110. Zgromadzona publiczność oraz artyści mogli wysłuchać koncertu pianistycznego w wykonaniu Kiryla Keduka, wielokrotnie nagradzanego pianisty koncertującego w większości krajów europejskich, obu Amerykach oraz w Japonii, występującego wcześniej ze znanymi polskimi oraz zagranicznymi orkiestrami. W ramach zakończenia spotkania uczestnicy pleneru opowiedzieli o swoich wrażeniach oraz emocjach przeżywanych w ciągu ostatniego tygodnia, kiedy oddawali się malowaniu naszego miasta.

W piątek o 18,00 w Porcie 110 wernisaż i podsumowanie pleneru. Prace uczestników będzie można przez kilka tygodni oglądać właśnie w tym miejscu. Posłuchajcie co artyści mieli do powiedzenia o Iławie i okolicach.

Uczestnicy pleneru mówią o swoich wrażeniach
Tomasz Komenda oświadczył się po premierze filmu "25 lat niewinności"

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.