Diamentowe gody w Iławie. Przeżyli wspólnie 60 lat!

2021-06-10 14:01 (joyu)
zlote gody
Autor: UM Iława

Państwo Jadwiga i Marian Ochendowscy przeżyli razem w związku małżeńskim aż 60 lat. Z tej okazji otrzymali od władz miasta specjalne podziękowania i upominki. Warto dodać, że nagrodzono też 18 inny małżeństw z Iławy, które doczekały tzw złotych godów czyli przeżyło ze sobą wspólnie 50 lat.

10 czerwca w iławskim kinoteatrze odbyła się uroczystość Złotych Godów czyli uhonorowania par z terenu Iławy, które świętowały w ubiegłym roku 50-lecie pożycia małżeńskiego.

Z racji obostrzeń wynikających z pandemii uroczystości jubileuszowe musiały zostać rozłożone w czasie. Część par, zgodnie z życzeniem została uhonorowana indywidualnie w 2020 roku, a pozostała część wzięła dziś udział w oficjalnej uroczystości w kinoteatrze.

Podczas uroczystości w kinoteatrze Burmistrz Miasta wręczał zaproszonym parom okolicznościowe medale od Prezydenta RP oraz listy gratulacyjne i kwiaty z okazji 50 i 60 lat pożycia

Oto lista uhonorowanych za 2020 rok:

Aker Teresa i StanisławBalińscy Krystyna i HenrykBejger Halina i JanBojko Urszula i EdwardChylińscy Janina i RyszardGrzelka Janina i IreneuszGrzybowscy Halina i AdamJaskólscy Marta i StanisławKabzińska KrystynaKozłowscy Krystyna i MirosławKruszewscy Teresa i AdamMarzec Zdzisława i AdamRadzanowscy Stanisława i RyszardŚliwińscy Kazimiera i BolesławWasiak Janina i EugeniuszWiśniewscy Zofia i BolesławWojnowscy Teresa i StanisławZaborowscy Anna i HenrykZybert Danuta i JanSpecjalne wyróżnienie otrzymała para z wyjątkowym stażem, 60-lecia pożycia:

Ochendowscy Jadwiga i Marian

Fani uczcili 83. rocznicę urodzin Violetty Villas